Zimne poranki i deszcze? To znak, że powoli zbliża się jesień. Zmiany w garderobie to nie jedyne przygotowania na chłodniejsze dni – to również dobry czas na wymianę kosmetyków. Rozświetlające formuły podkładów i lekkie kremy bb zazwyczaj ustępują miejsca matującym, cięższym kosmetykom.

ZOBACZ TEŻ: BŁĘDY W KONTUROWANIU TWARZY, KTÓRE POPEŁNIA WIĘKSZOŚĆ Z NAS

Tego lata wszyscy myśleliśmy o trendzie no make up look, rozświetlaczach, które delikatnie muskały nasze kości policzkowe oraz neonowym różu na powiece, ale w jesiennym powietrzu jest coś, co sprawia, że chcemy okryć naszą cerę grubszą warstwą matu.

Takie rozwiązanie nie jest jednak najlepsze dla naszej skóry. Coraz niższe temepratury na zewnątrz połączone z gorącym i suchym powietrzem klimatyzacji powodują zatykanie porów i utratę wilgoci. Dlaczego więc miałybyśmy przyczyniać się do pogorszenia tego stanu, pokrywając naszą skórę silnie matującym podkładem?

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW W STYLIZACJI PAZNOKCI NA JESIEŃ 2018!

Zamiast zakrywać się pod grubą warstwą ciężkich konsystencji, które nie są najlepsze dla kondycji naszej skóry, lepiej wybierz kosmetyki, które wyrównają koloryt, zakryją drobne niedoskonałości i przede wszystkim zapewnią odpowiednią ochronę przed wysuszeniem.

Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje na jesień: