Każda z nas ma inne oczekiwania względem tuszu do rzęs. Podczas gdy niektóre z nas stawiają na maksymalną objętość włosów, inne chcą je wydłużyć i zyskać ładnie podkręcone i uniesione rzęsy. I chociaż różne formuły i kształty szczoteczek pozwalają uzyskać upragniony efekt, istnieją też pewne kosmetyczne sztuki, które pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Zatem jak tuszować rzęsy, by wyglądały na jeszcze bardziej wyraziste i grubsze? Nowa technika, którą dzielą się użytkownicy Tiktoka pozwoli Ci uzyskać odpowiedź.

Jak tuszować rzęsy? TikTok stworzył nową technikę o nazwie „zaczesywanie rzęs”

Nowa technika tuszowania rzęs polega na tzw. wstecznych ruchach szczoteczki. Oznacza to, że zamiast wyczesywać włoski do góry, na początku zmieniamy kierunek i delikatnie zaczesujemy włoski na dół. Dzięki tej sztuczce rzęsy zyskują dodatkową objętość tuż od nasady i unoszą się ku górze. Na Tiktoku jest wiele filmików, które dokładnie wyjaśniają, w jaki sposób aplikować tusz. To sprawi, że twoje rzęsy będą wyglądać na znacznie grubsze – wyjaśnia Tiktoker Scortezz Beauty.

Jak malować rzęsy, aby osiągnąć efekt „wow”? Oto wskazówki wizażystów

@scortezzbeauty Have you back combed your lashes before? #promua #mua #makeup #beauty #beautyhacks #makeuphacks ♬ original sound - Scortezz Beauty

Aplikowanie tuszu do rzęs od końcówek w kierunku nasady, najłatwiej wykonać lekko unosząc powiekę. Po zakończeniu tej czynności wystarczy już tylko wytuszować rzęsy tak jak zazwyczaj. Rezultatem jest dwukrotnie większa objętość, wyrazista, głęboka czerń, a rzęsy wydają się znacznie pełniejsze.