Perspektywa kupowania podkładu przez internetowe drogerie jest bardzo kusząca. Ale czasem może przydarzyć się mała wpadka z odcieniem. Zbyt jasny kolor to jeszcze nie powód do paniki, w końcu mamy róż i bronzery, które pomogą wyrównać kolor. Sytuacja komplikuje się, kiedy zamówiony podkład jest ciemniejszy o cały ton. Ale przecież z tym problemem też można sobie poradzić i nie chodzi tu wcale o odłożenie kosmetyku do szuflady i czekania na lato, kiedy skóra znowu stanie się ciemniejsza. Na pomoc przychodzą te beauty hacki.

ZOBACZ TEŻ: ODŁÓŻ WIZYTĘ U FRYZJERA. MAMY ŚWIETY SPOSÓB NA SAMODZIELNIE PODCIĘCIE KOŃCÓWEK!

Dodaj trochę balsamu

Kiedy okaże się, że to nie Twój odcień, możesz dodać trochę zwykłego balsamu do ciała. Wymieszaj go z podkładem i nałóż na twarz. Zyskasz dodatkowe nawilżenie i rozjaśnisz kolor podkładu.

Zastosuj puder

Puder, którym utrwalasz cały makijaż zazwyczaj ma lżejszy odcień, dlatego może dobrze sprawdzić się do rozjaśnienia pigmentacji podkładu. Wystarczy, że nałożysz go na podkład, by zyskać równomierne pokrycie i rozjaśnienie.

Użyj go jako bronzer

Jeśli kolor podkładu jest zbyt ciemny, zawsze możesz wykorzystać go do nieco innego użytku. Zamiast od razu chować go głęboko do szuflady wykorzystaj jego ciemny odcień jako bronzer i nałóż odrobinę na kości policzkowe, by dodać ładnego konturu.

ZOBACZ TEŻ: ZNOWU WRÓCI TREND NA SOCZYSTE, LEJĄCE SIĘ USTA POMALOWANE TYLKO BŁYSZCZYKIEM?

Wymieszaj go z innym podkładem

Możesz wypróbować pomysł z balsamem do ciała, ale możesz również spróbować uzyskać jaśniejszy ton za pomocą drugiego podkładu. To też dobry sposób, kiedy nie możesz trafić na swój idealny kolor, który pasowałby do Twojej karnacji. Po prostu wlej do małej miseczki jasny odcień, a następnie dodawaj powoli ciemniejszy kolor, by uzyskać odcień idealny.

Spróbujecie?