Jeśli jeszcze nie wiesz, jak fachowo wymodelować twarz, nie martw się. Media społecznościowe w mgnieniu oka znajdują  odpowiedzi na wszystkie urodowe bolączki. Również te związane z makijażem. Popularna platforma społecznościowa do udostępniania wideo to nieoficjalna siedziba wypróbowanych i przetestowanych technik kosmetycznych. Od malowania eyelinera za pomocą taśmy klejącej, po kreowanie idealnego cieniowania makijażu oczu z użyciem zalotki.

Jak zrobić hologram na Instagramie? Ta kompozycja fotograficzna zalewa media społecznościowe

Istnieje również wiele technik ułatwiających konturowanie twarzy. Tęczowe konturowanie, konturowanie korektorem, konturowanie w stylu „Euforii”. Wygląda na to, że na TikToku właśnie pojawił się jeden z najskuteczniejszych trików makijażowych. Wymyślili go twórcy aplikacji. TikTok wprowadził filtr, który dokładnie pokazuje miejsca, w których należy aplikować kosmetyki do makijażu, aby uzyskać idealnie podkreślone kości policzkowe. Filtr wypróbowała na sobie jedna z naszych redaktorek.

@zeberka.pl

Testowałaś ten filtr? #konturowanie #makeup #beauty #makijaż #trikimakijażowe #zeberkapl

♬ Enemy – from the series Arcane League of Legends – Imagine Dragons & JID & Arcane & League Of Legends

Wizażystka Mikayla Nogueira równeiż podzieliła się filmem pokazującym, jak używać filtra. Po nałożeniu pełnego makijażu Mikayla przyznaje, że preferuje tę stronę twarzy, którą konturowała za pomocą filtra. Czy ta technika na dobre zagości w naszym codziennym makijażu?

9 ponadczasowych pomysłów na manicure. One nigdy nie wyjdą z mody