W ostatnich latach profesjonalny makijaż stał się podstawą wyrażania naszej własnej osobowości. I nie mówię tutaj jedynie o kolorach – dzisiejszy makijaż to jazda bez trzymanki, bo mając odpowiednią technikę i produkty możesz powiększyć sobie oko, zmniejszyć nos, albo wykonturować twarz tak, by bardziej przypominała Angelinę Jolie. Coraz więcej dziewczyn pragnie wykonywać go samodzielnie w domu bądź przyuczać się na makijażystkę. Swoją przygodę chcesz zacząć od kursu makijażu? Oto, jak powinnaś się przygotować.

ZOBACZ TEŻ: KYLIE JENNER NAGRAŁA TUTORIAL URODOWY. ZNALAZŁA NOWY SPOSÓB NA RÓŻOWY CIEŃ

Zacznij od określenia, w jakim miejscu jesteś teraz. Najlepiej, jak sporządzisz ją w postaci listy, z którą wybierzesz się na kurs. Czy potrafisz dobrze blendować cienie? Jesteś zadowolona ze swojego konturowania twarzy? A może uważasz, że świetnie wychodzi Ci doklejanie sztucznych rzęs? Warto wiedzieć, które rzeczy wychodzą Ci najlepiej, aby powiedzieć o tym otwarcie makijażystce.

Jest też druga strona medalu. Idąc na kurs warto też znać swoje słabe strony i to, co chce się osiągnąć poprzez kurs. Masz wrażenie, że zupełnie nie umiesz dobierać odcienia podkładu do skóry? A może zawsze robisz sobie plamy, próbując odpowiednio rozświetlić twarz? Wspomnij o tym makijażystce, aby wiedziała, na co położyć największy nacisk.

Inną, lecz równie ważną sprawą są kosmetyki na których pracujesz. Jeśli do tej pory pracowałaś na drogeryjnych kosmetykach, z których jesteś niezadowolona, powiedz o tym profesjonalistce. Na pewno poleci Ci odpowiednie kosmetyki do pracy, z których jest najbardziej zadowolona i wskaże te, których raczej warto unikać.

To też dobry moment na to, byś sama odpowiedziała sobie na pytanie czy kurs chcesz podjąć do podszlifowania swojej techniki na użytek własny? A może marzysz o tym, by pracować jako profesjonalna makijażystka? To cenna wiedza dla Twojej nauczycielki bądź nauczyciela. Pozwoli Wam wspólnie określić cele takiego kursu.

Jedno pytanie również często pada podczas tego typu kursów – ile czasu jesteś w stanie poświęcić w najbliższych dniach/ tygodniach, aby podszkolić swoje umiejętności? I jak długo już pracujesz nad swoimi umiejętnościami makijażowymi?

ZOBACZ TEŻ: 5 SUGESTII WIZAŻYSTÓW, DZIĘKI KTÓRYM WYKONASZ NIESKAZITELNY, ZIMOWY MAKIJAŻ

Jeśli pragniesz wykonywać makijaż na własny użytek, dobrze też przyznać się makijażystce do stanu naszej cery, zanim zmyjecie makijaż. Warto wspomnieć o chorobach skórnych, skłonnościach bądź przewlekłych dolegliwościach. To świetna wiedza pod wybranie odpowiednich kosmetyków.

Szukasz kursu dla początkujących makijażystów? Już dziś zarezerwuj sobie dogodny termin oraz lokalizację kursu wraz z Katalogiem Marzeń . Dzięki karcie podarunkowej, którą znajdziesz w najnowszym numerze magazynu JOY, możesz spełnić swoje marzenie i nauczyć się profesjonalnych technik makijażowych. Na karcie znajdziesz 15 złotych od portalu zeberka.pl oraz magazynu JOY.

Bo marzenia są po to, aby je spełniać!