W kolejnej odsłonie cyklu Wasze makijaże możecie dziś zobaczyć tutorial Natalii, autorki bloga kredkaipedzel.pl.

Czujecie, że Wy także mogłybyście się pochwalić swoimi pomysłami na makijaż – dzienny, wieczorowy, jaki tylko przyjdzie Wam do głowy? Prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Powodzenia!

UŻYTE PRODUKTY
cień Inglot AMC Shine 136
tusz do rzęs
pomadka w odcieniu nude
podkład
korektor
puder sypki

WYKONANIE

Jak wykonać cieniowanie?

Wasze makijaże: Natalia

Do cieniowania potrzebne są nam dwa pędzle. Do nakładania 9S i cieniowania 6SS. Nakładamy na powiekę jedną warstwę cienia, bierzemy drugi pędzel i ruchami kolistymi staramy się równomiernie go rozprowadzić na powiece, cieniując od dołu ku górze. Powtarzamy tę czynność do uzyskania zadowalającego nas intensywnego koloru. Cieniowanie może wyjść poza załamania oczu, a nawet musi nad załamaniem powstać tzw. „chmurka”. Najważniejsze jest aby granice cienia były bardzo dobrze roztarte. Tak jak nazwa mówi oczy muszą być przydymione.

Wasze makijaże: Natalia

Smoky eyes krok po kroku

Ujednolicamy cerę za pomocą podkładu, korektora, pudru sypkiego. Musimy zakryć naczynka wokół nosa i wszystkie niedoskonałości. Pod oczy możemy użyć korektora rozświetlającego. Pod oczami robimy pasy z pudru, jako zabezpieczenie przed osypującym się cieniem. Dzięki temu nie będziemy się martwić, czy cień się osypie czy nie (w smoky na pewno tak;).
Na powiekę nakładamy cień bazowy, nie przesadzamy z ilością.
Na powiekę ruchomą nakładamy wybrany przez nas cień. Nakładamy i cieniujemy. Powtarzamy, aby kolor na powiece był intensywny. Pamiętamy o wewnętrznej części oka. Cień ma być na całej powiece. Rozmieszczenie cienia kontrolujemy za pomocą patyczków kosmetycznych.
Na dolną powiekę również aplikujemy grubszą warstwę cienia. Z zewnętrznej części oka staramy się połączyć cieniem, górną i dolną powiekę.
Teraz wymiatamy pędzlem pasy z pudru, z osypanym cieniem.
Kredką malujemy zarówno dolną i górną powiekę, wprowadzamy ją również w linie wodną oka. W moim makijażu użyłam na dolnej powiece kredkę o kolorze zbliżonym do cienia. Górą kreskę zrobiłam czarnym eyelinerem.
Rzęsy mocno tuszujemy, zarówno górne i dolne.
Bronzerem malujemy pod kością policzkową. Pamiętamy o brodzie i szyi.
Rozświetlaczem zaznaczamy szczyt kości policzkowej, łuk brwiowy, skronie, nos.
Brwi przeczesujemy.
Na usta nakładamy pomadkę nude.

Wasze makijaże: Natalia