Od redakcji: Jeśli prowadzicie bloga o podobnej tematyce, lubicie się malować i chcecie podzielić się tym z innymi, czekamy na Wasze propozycje! Zdjęcia „krok po kroku” wraz z opisami wykonania przesyłajcie na adres admin(małpa)zeberka.pl.

Każdy makijaż będzie podlegał ocenie Czytelniczek, zaś komentować je będą mogły tylko zalogowane użytkowniczki Zeberki.

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Czekamy!

Hej, dziś chciałabym przedstawić Wam makijaż, jaki wykonuję, kiedy mam mało czasu, kiedy zaspałam albo kiedy po prostu nie chce mi się nic twórczego wymyślać. Taki makijaż w 5-7 min, który rozświetla i nadaje jasności spojrzeniu.

Zapraszam:

 

Krok 1:
Nałóż podkład, korektor na twarz. Nałóż bazy pod cienie na powieki .

Krok 2:
Podkreśl brwi. Pamiętaj, żeby nie używać zbyt ciemnego cienia – wtedy brwi wyglądają sztucznie.

Krok4:
Nałóż na całą powiekę jasny cień w ciepłym kolorze. W moim przypadku jest to odcień brzoskwiniowy, z drobnym połyskiem. Ważne, żeby cień NIE był matowy – ciężej się z nim pracuje, dłużej trzeba się namęczyć, żeby kolor był równy. Lekki połysk rozjaśnia powiekę i ładnie odbija światło, dzięki czemu otwiera oko.

Po nałożeniu cienia, powinno to wyglądać tak:

Krok 4:
Nałóż (najlepiej palcem – przecież się spieszysz) jaśniejszy cień (np waniliowy) pod łuk brwiowy i rozetrzyj granicę obu cieni (również palcem)

Krok 5:
Obrysuj srebrną (albo jakąkolwiek jasną) kredką dolną powiekę i linię wodną. To również otwiera oko i rozjaśnia spojrzenie.

Krok 6:
Narysuj czarnym eyelinerem kreskę na górnej powiecie, cieńszą w wewnętrznym kąciku, a szerszą w zewnętrznym. Przeciągnij trochę kreskę poza kontur oka.

Krok 7:
Podkręć rzęsy zalotką

Krok 8:
Dobrze wytuszuj rzęsy czarnym tuszem.

Krok 9:
Podkreśl kości policzkowe bronzerem.

Krok 10:
Już nawet na schodach albo w windzie pociągnij usta jasną pomadką/błyszczykiem w kolorze brzoskwini – ważne, żeby odcień był dość naturalny, może być z połyskiem

Tah-Dah! Szybko, łatwo i bez wysiłku. Ładnie rozświetlone oko i podkreślone, zalotne spojrzenie.

A oto użyte przeze mnie kosmetyki:

Dzięki za obejrzenie, czekam na opinie.

Powodzenia,
San