Niebieski cień do powiek zyskuje nową, odświeżoną wersję. W tym sezonie występuje pod postacią rozmytych, jasnych odcieni, które mają przywoływać efekt spranych jeansów.

Moda na niebieski makijaż oczu powraca razem z innymi wpływami z poprzednich dekad. Denim stał się pełnoprawnym elementem stylizacji i jest wkorzystywany nie tylko do noszenia na co dzień. Niebieskie akcenty są widoczne także na czerwonym dywanie. A oprócz jeansowych spodni, denim coraz chętniej wykorzystywany jest jako dodatek do outfitu w postaci torebek i kamizelek.

Rihanna w butach do ud i kołderkowym płaszczu Balenciaga-Adidas

Niebieski makijaż oczu. Jak odtworzyć trend Washed Denim?

Podobnie jak sam jeans, również nowa wersja niebieskiego makijażu ma być zachowana w neutralnym tonie. Co to oznacza? Chodzi głównie o wszechstronność i łatwość odtworzenia trendu washed denim. Całość sprowadza się do aplikacji niebieskiego cienia i jego dokładnego rozprowadzenia na powiece. Roztarcie ma przebiegać nieco poza załamaniem powieki i wzdłuż dolnej linii rzęs. Możesz użyć w tym celu miękkiego pędzelka lub zaaplikować cień przy pomocy opuszków palców. Niebieski makijaż oczu uzupełnij starannym wytuszowaniem rzęs. Washed Denim to nowy sposób na odtworzenie zimowych klimatów. Sprawdzi się świetnie także w okresie świątecznym i karnawałowym.

Moda na makijaż oczu imitujący jasny jeans zyskał sporą popularność. Wśród zwolenniczek tego trendu znalazła się m.in. Hailey Bieber i Kendall Jenner.

Sonda

niebieski makijaż

Podoba Ci się trend "jeansowego makijażu"?