Ciąża i nagły skok wagi to główne przyczyny powstawania rozstępów. Rozstępy, drobne blizny na ciele, nazywane są chorobą fibroblastów, ponieważ to od tych komórek produkujących kolagen i elastynę zależy elastyczność skóry. Jeśli ich funkcjonowanie zostanie zaburzone, dochodzi do pęknięć w warstwie skóry właściwej, przybierających postać cienkich, podłużnych blizn – z początku różowych, mocno widocznych, z czasem blednących, o perłowym odcieniu.

ZOBACZ: CHCESZ POZBYĆ SIĘ ROZSTĘPÓW? OTO 5 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW!

To właśnie te białe (starsze rozstępy) lub czerwone (nowo powstałe) paski na ciele są przyczyną kompleksów wielu kobiet. I jak się okazuje… nie tylko kobiet!

– Rozstępy kojarzą się z przypadłością typowo kobiecą, tymczasem mężczyźni, choć w mniejszym stopniu, również borykają się z tym problemem. Rozstępy można nabyć w okresie dojrzewania, podczas gwałtownej redukcji masy ciała, czy też na skutek intensywnych ćwiczeń na siłowni, które często łączy się ze stymulacją wzrostu masy mięśniowej przeróżnymi odżywkami. Zmiany te są bardzo trudne do usunięcia. Tu z pomocą przychodzi prawidłowo zastosowany laser CO2, niwelujący rozstępy już po kilku zabiegach – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Jeżeli nie chcecie korzystać z lasera, mamy również dobrą wiadomość. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów pomagających walczyć z rozstępami. Chociaż te najlepiej sprawdzają się podczas zapobiegania, np. w okresie ciąży lub właśnie podczas pracowania nad „nowym” ciałem. W poniższej galerii znajdziecie kilkanaście produktów, które pomogą z nimi walczyć.

ZOBACZ: MARKA MISSGUIDED PRZESTAŁA RETUSZOWAĆ ROZSTĘPY SWOIM MODELKOM

A może zabrakło tu czegoś, co chcecie nam polecić?