Większość z nas ma problemy z przebarwieniami i ciemnymi workami pod oczami. To sprawia, że ​​nakładanie makijażu jest bardziej stresujące niż powinno, ponieważ oznacza więcej korektora. Zużywa się też więcej produktu. Na pewno wiesz, jak frustrujące może być nakładanie kolejnych warstw makijażu, które nadal pozostawiają widoczne przebarwienia.

Czy korektor może pełnić funkcję bazy pod cienie do powiek?

Na szczęście korekta koloru polega na użyciu przeciwstawnych kolorów w celu stonowania lub całkowitego ukrycia przebarwień. Zanim chwycisz za pędzel zobacz, jak działa teoria kolorów. Ty też możesz zneutralizować plamy na twarzy i wyrównać koloryt skóry, gdy zrozumiesz koło kolorów i jego związek z twoją cerą. Jeśli dopiero zaczynasz używać różnych odcieni korektora na twarzy, możesz nie być pewna, na którym etapie zastosować je wszystkie. Globalny dyrektor kreatywny Stila Cosmetics i wizażysta celebrytów, Charlie Riddle, powiedział Instyle, że woli przeprowadzić całą korektę koloru przed nałożeniem podkładu lub korektora. Według Riddle’a oszczędza to mnóstwo czasu i produktu.

Tak więc wczesna korekta koloru oznacza mniejszy wysiłek i  mniejsze straty produktu — sytuacja korzystna dla obu stron. Oprócz tego Riddle sugeruje użycie kremowej palety korektorów, która ma różne odcienie. To znacznie ułatwi ten proces, udostępniając jednocześnie więcej odcieni. Kiedy już wiesz, kiedy nakładać korektor, musisz tylko dowiedzieć się, które odcienie najlepiej pasują do Twojego rodzaju skóry. Aby idealnie zamaskować niedoskonałości i przebarwienia skóry, będziesz potrzebować różnych odcieni korektora, ponieważ niestety  jeden odcień korektora może nie wystarczyć do uzyskania nieskazitelnego wykończenia. Przebarwienia można zatuszować za pomocą różowego odcienia korektora. Zielone odcienie maskują zaczerwienienia, ponieważ są przeciwieństwami na kole.

„Chcemy odzyskać nasze dzieci”. Przejmujący apel Kate Winslet na rozdaniu nagród BAFTA