Pomadka poza swoją rolą polegającą na dostarczaniu ustom koloru, jest wyjątkowo uniwersalna. Może być stosowana jako cień do powiek, korektor, konturówka i rozświetlacz. Najnowszy trend w mediach społecznościowych polega na używaniu szminki jako różu do policzków. Podczas gdy niektórzy nakładają szminkę na policzki, inni używają szminki, szczególnie czerwonej szminki, na całej twarzy, aby uzyskać nieskazitelnie zarumieniony wygląd.

Prosty trik, który sprawi, że szminka nie będzie malowała zębów

Niemniej jednak nie musisz iść na całość, aby wypróbować ten trend. Atrakcyjność polegająca na stworzeniu łatwego monochromatycznego makijażu, nie zawsze będzie dobra dla skóry. Eksperci ostrzegają, że używanie szminki jako różu może ostatecznie wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Używasz szminki w miejsce różu do policzków?

Wizażystka Aimee Connolly powiedziała Women’s Health, że „Nakładanie szminki jako różu nie różni się zbytnio od nakładania różu w kremie. Chociaż zwykle szminka będzie miała nieco więcej pigmentu, dobrze zacząć od delikatnych warstw i stopniowo je budować, aby uzyskać pożądaną intensywność”. Ale jak się okazuje, pigmenty, zwłaszcza te ciemniejsze, mogą być złe dla skóry. Innymi słowy, szminka powinna prawdopodobnie pozostać na ustach. Na przykład: użycie szminki na policzkach może przyciemnić już istniejące plamy na skórze. Używanie szminki jako różu może też powodować egzemę, przebarwienia skóry i trądzik. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwą lub skłonną do trądziku cerę.

Kobiety spod tych znaków zodiaku to najlepsze teściowe. Sprawdź, które są… najgorsze

Sonda

Porada kosmetyczna

Aplikujesz róż do policzków według metody mamy?