Na świecie istnieje o wiele więcej frustrujących rzeczy niż złamana szminka, uszkodzony puder w kamieniu lub rozsypane w kosmetyczce cienie do powiek. Nie ma jednak wątpliwości, że kiedy dochodzi do zniszczenia Twojego ulubionego, a nie daj boże drogiego produktu, z Twojej głowy boleśnie wyłania się pytanie: DLACZEGO?! Co robić?!

Masz trzy wyjścia. Biegniesz do sklepu po nowe kosmetyki, używasz tych zniszczonych i męczysz się z brudną kosmetyczką lub w mgnieniu oka rozwiązujesz problem z pomocą poniższych trików i cieszysz się chwilą, w której możesz dokończyć swój makijaż. Który wariant wydaje Ci się najlepszy? Też tak sądzimy.

ZOBACZ TEŻ: KREMY W SŁOICZKACH PSUJĄ SKŁAD NASZYCH KOSMETYKÓW? LEPIEJ TO PRZECZYTAJ…

USZKODZONY PUDER I CIENIE DO POWIEK

Rozwiązanie? Alkohol

Jeśli Twój puder lub cienie do powiek uległy zniszczeniu w torebce, wpuść do nich kilka kropel alkoholu. Miksturę wymieszaj delikatnie, pokryj chusteczką higieniczną i przyciśnij monetą (lub monetami).

USZKODZONY RÓŻ DO POLICZKÓW

Rozwiązanie? Słona woda

Po przywróceniu świetności pudrom i cieniom nadchodzi czas na zniszczony róż do policzków. Wszystko, czego potrzebujesz to odrobina słonej wody. Wystarczy kilka kropel, nóż do wygładzenia różu i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: RÓŻ DO POLICZKÓW ZAKRYJE CZERWONE KROSTY? A JEDNAK!

USZKODZONA SZMINKA

Rozwiązanie? Zamrażarka

Zniszczyłaś ulubioną szminkę? Wystarczy połączyć jej dwie części i w ten sposób umieścić w zamrażarce. Możesz też połączyć je z wazeliną, aby uzyskać balsam do ust o wyrazistym zabarwieniu.