Moda na słodki wygląd trwa. W dotychczasowych trendach, które pomagają osiągąć efekt niewinnej i uroczej twarzy znalazły się już sarnie oczy i crying make up. Delikatnie podkreślić urodę i rozświetlić cerę zyskując przy tym miękkie wykończenie pomaga także aplikacja różu do policzków w strategicznych miejscach. Aby twarz wyglądała na zdrową i lekko muśniętą słońcem najlepiej dodać odrobinę różu nie tylko na policzki, ale również grzbiet i czubek nosa oraz skronie. A co zrobić z ustami? Aby dopełnić całość i zyskać miękkie i ponętnie wyglądające usta warto sprawdzić najnowszy trend o nazwie cherub lips.

Usta cherubinka. Nowy trend w makijażu ust

Umiejętnie pomalowane usta wyglądają na pełniejsze i bardziej wyraziste. W przypadku cherub lips proces ich malowania polega na tym, by uzyskać kształt przypominający usta lalek. Chodzi o skupienie się na górnej wardze i lekko wydętym wyglądzie.

W większości Tiktokowych samouczków do odtworzenia trendu potrzebne są tylko trzy produkty. Są nimi:

  • szminka (w dowolnie wybranym odcieniu)
  • konturówka do ust
  • korektor

Clean Girl make up. Podkreśla naturalne piękno i stawia na minimalizm

Obrysowując linię ust skupiamy się głównie na górnej wardze starając się uzyskać owalny kształt. Naturalne wgłębienie na środku, zwane łukiem kupidyna, powinno uzyskać miękki i nieco rozmazany wygląd. W przypadku dolnej wargi najlepiej jest rozpocząć od kącików i powoli przesuwać konturówkę wzdłuż naturalnej linii ust tworząc lekko zaokrąglony kształt. Na koniec wystarczy nałożyć płynną, błyszczącą pomadkę a ewentualne niedoskonałości skorygować przy pomocy korektora.

@ehlieluna

Cherub lip aka doll lip tutorial

♬ original sound - EhlieLuna
@jawarshere Youre prolly lookin at me but im just looking st my lips #poutylips #ovallining #ovalliningtechnique #sirenlips #lipcombo #lipgloss #rarebeautylipliner ♬ Carrying Your Love - David Morris