Wraz z dynamicznym rozwojem Instagrama możemy na nim znaleźć coraz więcej samozwańczych ekspertów i ekspertek, które dzielą się z obserwującymi trikami w różnym zakresie. Instagram to świetne narzędzie m.in. dla blogerek beauty, które na oczach tysięcy fanek testują nowe kosmetyki albo urodowe triki. Te, zachęcone spektakularnymi efektami, chcą same wypróbować zaprezentowane na filmikach metody.

ZOBACZ TEŻ: WIEMY CZYM JENNIFER LOPEZ PODKRĘCA I UTRWALA NATURALNY BLASK SWOJEJ SKÓRY

Niektóre urodowe triki są naprawdę zaskakujące i wydaje się, że wręcz efektywne. Ale czy na pewno dobrym pomysłem jest ich bezmyślne odtwarzanie, tym bardziej jeśli nie wiemy, czy mamy taki sam typ skóry albo włosów jak Instagramowe blogerki? Naszym zdaniem lepiej zastanowić się dwa razy. A najlepiej udać się po poradę do specjalistów, a nie na Instagram. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego lepiej odpuścić sobie stosowanie tych 3 trików na poprawę urody, którymi zachwyca się cały Internet.

#1: Dezodorant przeciw świecącej się twarzy

Dezodoranty w sztyfcie sprawiają, że pachy pozostają suche, a skóra jest delikatnie matowa. W związku z tym wiele blogerek urodowych testowało na Instagramie ich zastosowanie nie jako środek przeciw poceniu się i przykremu zapachowi, ale jako primer, czyli bazę pod makijaż. Okazuje się, że taki dezodorant rzeczywiście może zapobiec świeceniu się twarzy i sprawia, że staje się ona bardziej matowa. Ale zamieniając profesjonalną bazę pod makijaż na dezodorant możesz pogorszyć stan swojej cery. Ten kosmetyk będzie ją wysuszał i podrażniał, co może spowodować pojawianie się zaczerwienień, a nawet pryszczy.

ZOBACZ TEŻ: TA WIZAŻYSTKA MA SPORĄ KOLEKCJĘ SZMINEK. TO, CO Z NIMI ROBI JEST SZOKUJĄCE!

#2: Nić dentystyczna na wągry

Gdy influencerka urodowa po raz pierwszy pokazała ten trik na Instagramie, jej fanki oszalały. Sukhi zamieściła na swoim profilu filmik, jak pozbywa się zaskórników przy pomocy zwykłej, taniej nici dentystycznej. Ale eksperci mają wiele zastrzeżeń co do tej metody. Filmik Sukhi skomentowała m.in. profesjonalna dermatolog, która stanowczo odradziła walkę z wągrami przy pomocy nici dentystycznej – dodała, że ten sposób może uszkodzić naczynia włosowate.

#3: Wasabi na wypryski

Beauty instagrammerka Farah Dukai twierdzi, że jest w stanie pozbyć się każdego pryszcza w ciągu zaledwie 2 minut. Jej magiczny środek na niedoskonałości wcale nie znajduje się w kosmetyczne, tylko w kuchni. Farah nakłada na wypryski wasabi, czyli zieloną, ostrą pastę, którą kojarzymy przede wszystkim jako dodatek do sushi. Blogerka usuwa wasabi z twarzy po ok. 2 minutach – miejsca, w których znajdowała się pasta przez parę chwil są zaczerwienione, jednak stopniowo skóra wraca do normalnego wyglądu. Jednak dermatolodzy nie mają wątpliwości – nie ma żadnych naukowych podstaw żeby sądzić, że wasabi jest remedium na pryszcze. Co więcej, stosowanie tej przyprawy na zapalne stany skórne może tylko pogorszyć stan cery. Nie wspominając o bolesnym pieczeniu.