Jako jedna z głównych bohaterek serialu „Euforia”, Barbie Ferreira ożywiła wiele fryzur, makijaży i stylizacji. Jednak w najnowszym sezonie to makijaż podkreśla wewnętrzny dysonans, z którym bohaterka zmaga się od pierwszego sezonu.
Doniella Davy, główna wizażystka serialu, opublikowała na Instagramie kolaż opisujący najnowszy look Kat. Idea stojąca za jej pozornie jasnym i radosnym makijażem otwiera oczy. „Nastrój jest romantyczny i radosny, ale wiemy, że nie tak czuje się Kat”, pisze Davy. „Dziewczyna prezentuje tę pewną i świeżą wersję siebie, którą zyskała będąc w nowym związku. Musimy jednak zwrócić uwagę, jak naprawdę się czuje. Presja, by czuć się pozytywnie oraz kochać siebie, jest cholernie WYCZERPAJĄCE!!”, dodała wizażystka.

To już oficjalne. Serial Euphoria powróci z trzecim sezonem

Makijaż Kat z Euforii ma ukryte znaczenie

Przez cały pierwszy sezon serialu widzowie obserwują, jak Kat odnajduje pewności siebie jako domina online. Ta pewność szybko kruszy się w drugim sezonie, gdy próbuje zrozumieć, dlaczego życie, którego powinna pragnąć, nie wydaje się pokrywać z życiem, którego naprawdę chce. Jej pastelowoniebieski cień do powiek i jasna szminka malują obraz kogoś, kto jest opanowany i pewny siebie. Osoby, którą Kat aktualnie nie jest.

Gdy Kat zaczyna radzić sobie ze swoimi uczuciami, makijaż staje się jaśniejszy i bardziej precyzyjny. W dobie mediów społecznościowych kierunek makijażu Kat odzwierciedla, jak we współczesnym społeczeństwie znormalizowano idealny wygląd, nawet kiedy osoba nie czuje się dobrze.

Zmysłowa bielizna? Tak – dla mężczyzn. Rihanna stworzyła wyjątkową walentynkową kolekcję

Sonda

Jesteś fanką/fanem tego serialu?