Tak wiemy – jej sposób bycia podczas jej show może działać na nerwy.

Trzeba jednak przyznać, że Tyra Banks to weteranka świata mody i w ciągu długich lat spędzonych w tym środowisku zdołała zebrać setki sprawdzonych rad odnośnie makijażu.

Kilka z nich postanowiła zaprezentować na antenie.

Tak więc pędzle w dłoń i… Ding ding ding ding ding!

Korektor – rolujemy najpierw w dłoniach, a następnie nakładamy na zewnętrzną stronę dłoni i rozgrzewamy rozcierając, tak przygotowany kosmetyk wklepujemy w skórę pod oczami.

Podkład – nakładamy wilgotną gąbką, to pozwala mu wtopić się w skórę. Odrobiną przykrywamy też korektor pod oczami.

Puder – powinnaś mieć dwa kolory pudru: bardzo jasny i standardowy, dobrany do odcienia karnacji. Jaśniejszym pokrywasz obszar pod oczami (Tyra aplikuje go nie puszkiem, a gąbką, zostawiając dość grubą warstwę). Następnie rozcieramy. Następnie pędzlem nakładamy naturalny kolor pudru na całą twarz, wykonując bardzo szybkie, krótkie ruchy.

Róż – mniejszym pędzelkiem nakładamy go na najbardziej wystające partie policzków (uśmiechamy się i muskamy wydatne miejsca). Pamiętaj, aby wcześniej strzepać z pędzla nadmiar kosmetyku.

Cień do powiek – pod oczami nakładamy puder, który później zmieciemy razem z drobinkami cienia pod oczy, które mają tendencję do opadania podczas wykonywania makijażu. Następnie dość sporym pędzelkiem do cieni malujemy brązowym kolorem załamanie powieki, patrząc w dół.

Efekt kocich oczu – cień przeciągamy na nos, dokładnie tak, jak na filmiku.

Brwi – malujemy je brązową kredką, wykonując krótkie ruchy, by imitować włoski.

Tusz do rzęs – Tyra lubi, kiedy jest jej dużo, ale na co dzień jedna warstwa wystarczy. Dolne rzęsy maluje następująco: dotyka linii powieki i szybko odrywa szczoteczkę.

Szminka – potrzebny będzie naturalny kolor, 1-2 tony ciemniejszy od naturalnego odcienia warg. Szybkim ruchem malujemy usta, następnie pocieramy jedną wargą o drugą i palcem rozcieramy kolor.

Biała kredka do makijażu – stary trik; malujemy nią wewnętrzną część dolnej powieki. Oczy wyglądają na większe i bardziej wypoczęte.

Tyra zapewnia, że wszystkie te czynności można wykonać w przeciągu 5 minut. Zdążycie?