Początek pandemii dla nas wszystkich był bardzo stresujący. Znalazłyśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości, która niemalże całkowicie ograniczona została do powierzchni naszych domów. Mimo wielu złych skutków takiego zamknięcia, pojawiły się także te pozytywniejsze. Przestałyśmy tak bardzo skupiać się na swoim wyglądzie. Dla wielu z nas pandemia jest okresem, w którym całkowitej zmianie uległy życiowe priorytety. Zmiany następowały u wszystkich, także u gwiazd. Coraz chętniej i coraz częściej pokazujemy się bez makijażu, także w internecie. Instagram jest wypełniony zdjęciami naturalnych zdjęć. Mocny kontur, sztuczne rzęsy i nienaturalne brwi zostały zastąpione przez zdjęcia bez makijażu oraz skupione na pielęgnacji. Jak wyglądać dobrze bez makijażu?

Makijażowe grzechy posiadaczek przetłuszczającej się cery. Sprawdź, czy popełniasz któryś z nich!

Jak wyglądać dobrze bez makijażu?

Odkąd zmieniły się trendy, coraz częściej zwracamy uwagę na stan naszej cery. Na co warto zwracać uwagę, aby nasza twarz wyglądała na wypoczętą, a cera na wypielęgnowaną? Jest kilka aspektów, które decydują o całości naszego wyglądu! Jak sprawić, aby nasza pozbawiona makijażu twarz stała się dla nas przyjemną codziennością? Przede wszystkim nie zapominaj o pielęgnacji. To absolutna podstawa, ponieważ tylko odżywiona cera będzie prezentować się promiennie.

Higiena makijażu – tych zasad powinna przestrzegać każda z nas

Wyczesz brwi, rozjaśnij okolicę pod oczami

Na pytanie jak wyglądać dobrze bez makijażu jest kilka odpowiedzi. Zwróć uwagę na swoje brwi. Jeśli są wąskie, warto je wyczesać i utrwalić ich kształt przy pomocy specjalnego produktu lub mydła. W swojej pielęgnacji stosuj kosmetyki z rozświetlającym efektem. Przy stosowaniu ich na dzień Twoja cera nabierze blasku, a cienie pod oczami nie będą widoczne. Do pielęgnacji warto dołączyć kosmetyki o działaniu wyrównującym koloryt cery. Dzięki nim koloryt skóry będzie wyglądać jednolicie. Zwróć uwagę na pielęgnację ust. Gładkie, jędrne usta będą zawsze wyglądać atrakcyjnie. Stosuj maseczki, pomadki oraz peeling. Dzięki tym kilku trikom cera nabierze blasku oraz świeżości.