Makijaż nie zawsze był moją mocną stroną. Niemalże zawsze wydawało mi się, że gorąca woda prysznicowa usunie mój makijaż. Czasami na oślep wybierałam dodatkowo płyn do mycia twarzy. Wtedy było mi wszystko jedno, który.

Odkąd zrozumiałam, jakim wielkie znaczenie ma poranna rutyna pielęgnacyjna, stała się ona moją obsesją. Poza kubkiem gorącej kawy i książką (choćby dwie strony!), pielęgnacja jest jedną z moich ulubionych porannych atrakcji. Brzmi jak przesada? Zaraz zrozumiesz, jakie to ważne.

ZOBACZ TEŻ: OTO CZAS, KTÓREGO POTRZEBUJĄ TWOJE NOWE KOSMETYKI, ABY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ!

Oczyszczanie

Kup żel do twarzy odpowiedni dla Twojej skóry. Powinien być bezalkoholowy i delikatny. Wiele produktów oferuje cudowne wyniki, ale często są one po prostu… żadne. Poszukaj środków czyszczących, które mają proste składniki i nie zagrażają skórze. Do mycia buzi zawsze używaj ciepłej wody. Ręcznik powinien być czysty i delikatnie przykładany do twarzy. Wszelkie pocieranie jest niewskazane.

Odpowiedni krem nawilżający to najlepszy podkład pod makijaż

Najpiękniejsze obrazy zawsze zaczynają się od przygotowania płótna. Rano, zanim użyjesz podkładu, nałóż na twarz krem nawilżający. Obiecuję, że to gwarancja gładkiego rozprowadzenia podkładu. Krem nawilżający zatrzyma makijaż na miejscu oraz zakończy Twoje problemy z odstającą suchą skórą w ciągu dnia. Zafunduj sobie poranny relaks i wykonaj krótki masaż twarzy.

ZOBACZ TEŻ: NIE LUBICIE ŻELI DO MYCIA TWARZY? NA PEWNO POLUBICIE SIĘ Z TYM! [RECENZJA]

Walka z czasem

Od jakiegoś czasu zaczynam dostrzegać drobne zmarszczki tworzące się wokół oczu. Nieoczekiwanie jakby wprowadziły się w ciągu jednej nocy! W rzeczywistości to najprawdopodobniej brak odpowiedniej ilości wody wypijanej w ciągu dnia. Nie lubię, kiedy mój podkład nieestetycznie osiada w „tych miejscach”. Rozwiązaniem jest nawilżający krem pod oczy, który odpręża moją skórę i wyrównuje cienie pod oczami. Kluczowy jest też wybór odpowiedniego podkładu.

Brzmi banalnie prawda?

Ale czy każda kobieta wykonuje te czynności regularnie?

Twój makijaż wciąż wygląda źle? To znak, że nieprawidłowo dbasz o skórę!

Twój makijaż wciąż wygląda źle? To znak, że nieprawidłowo dbasz o skórę!

Twój makijaż wciąż wygląda źle? To znak, że nieprawidłowo dbasz o skórę!