Może nie żyliśmy w latach sześćdziesiątych, ale wyobrażamy sobie, że była to naprawdę piękna dekada. Dała nam Beatlesów, minispódniczkę i ruch flower power. Rozpalała ludzi do walki o wolność i na rzecz praw obywatelskich. Trendy są cykliczne, ale co z tym sezonem? Dominują lata sześćdziesiąte. Nawiązania retro są już wszędzie. Makijaż z lat 60. jest wręcz kultowy.

Przygotuj się na pyszne inspo z lat sześćdziesiątych. Jedna z największych gwiazd muzycznych Ariana Grande , ujawniła, że jej marka kosmetyczna REM Beauty była częściowo inspirowana właśnie tą epoką. „Zawsze skłaniałam się w stronę lat 50., 60. i 70. w poszukiwaniu odniesień do glamour. Zawsze wyobrażałam sobie siebie w innym okresie. Zawsze chciałam nosić ten makijaż, fryzury i stylizacje” – wyjaśniła.

Światło czerwone, światło zielone. Makijaż ze „Squid Game” podbija TikToka

Trend z lat 60.: makijaż

Także Biografia Mary Quant śledzi życie jednej z najbardziej pionierskich ikon i projektantek właśnie tej epoki. Wręczyła kobietom to, czego pragnęły: praktyczność, styl, wolność. Jej płaszcze, mini sukienki i jasne rajstopy zmieniły modę, a jej odważne wybory urodowe tchnęły nowe życie w oklepane konwenanse. Makijaż z lat 60. wybiera również influencerka Addison Rae. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na noszenie eyelinera w stylu lat 60.

Została okrzyknięta najbardziej pożądaną trenerką fitness. Wiele kobiet chciałoby mieć jej figurę

Sonda

Trend TikTok

Wykorzystujesz triki makijażowe z TikToka?