Błyszczące oczy, spuchnięte usta i zaczerwienione policzki – tak zazwyczaj wygląda nasza twarz, kiedy płaczemy. TikTok postanowił wykorzystać ten stan do wykreowania nowego, bardzo nietypowego trendu w makijażu.

Lepsze niż klasyczna kreska. Pomysły na oryginalne makijaże z wykorzystaniem eyelinera

Smutna dziewczyna i efekt płaczącego makijażu pojawił się na platformie już jakiś czas temu. A coraz więcej użytkowniczek TikToka próbuje odtworzyć ten wygląd. Krótkie tutoriale, które krok po kroku wyjaśniają, w jaki sposób wykonać makijaż mają miliony wyświetleń.

Jedną z użytkowniczek, która postanowiła wyjaśnić na czym dokładnie polega ten dziwny trend jest Zoe Kim Kenealy. W swoim filmiku zachęca do tego, by wypróbować wygląd „płaczącej dziewczyny”, której rezultatem są miękkie usta z lekko rozmytymi konturami oraz zaczerwienione policzki i błyszczące oczy.

Płacząca dziewczyna. Nowy makijaż z TikToka

Aby wykreować specyficzny wygląd ust Zoe aplikuje szminkę w kolorze delikatnej czerwieni, a następnie za pomocą pędzelka tworzy miękkie wykończenie i podkreśla efekt neutralnym odcieniem kredki. Na koniec uzupełnia całość odrobiną olejku do ust, aby uzyskać ultra-błyszczący, „mokry” wygląd.

Kolejnym krokiem jest sięgniecie po róż do policzków nakładany na policzki, nos oraz w okolicach oczu. Aby mocniej podkreślić spojrzenie, Zoe dodaje jeszcze odrobinę płynnego brokatu na powieki, skupiając się na dolnej linii rzęs. Do podkreślenia „płaczącego efektu” aplikuje także błyszczyk do oczu, dzięki któremu uzyskuje szklany połysk.

Crying make up to makijaż, który jest dosyć łatwy w odtworzeniu. Całość opiera się na miękkim wykończeniu, rozmytych liniach i dużej ilości blasku.

@zoekimkenealy #greenscreen crying makeup look tutorial 😅 Can I go as a crying person for Halloween or is that not a thing #cryingmakeup #tearmakeup #cryingeyes #makeupforhalloween ♬ Show Me How (Album V) - Men I Trust