Posiadaczki szybko przetłuszczającej sie cery zazwyczaj borykają się nie tylko z problematyczną strefą T. Częstym zjawiskiem, które sprawia, że cienie i eyeliner szybko przestają być widoczne są tłuste powieki. To problem, który dotyczy kobiet w różnym przedziale wiekowym i nasila się głównie w okresie gwałtownych zmian temperatur. Wydzielane sebum powoduje, że kosmetyki do makijażu oczy, znikają już w kilka godzin po aplikacji. A pod koniec dnia na powiece powstaje mało estetyczna kreska, która jest efektem zebrania cieni na załamaniu powieki.

Foxy eyes to najgorętszy trend ostatnich miesięcy. Z tą paletką cieni zafundujesz sobie profesjonalny make up

Tłuste powieki – jak uniknąć rolowania i ścierania cieni i eyelinera

Aby poradzić sobie z kłopotliwą przypadłością ważna jest technika makijażu, wybór odpowiednich kosmetyków oraz kolejność ich nakładania. Pierwszym krokiem, od którego zaczyna się makijaż jest pielęgnacja. Przed wykonaniem make up’u warto jest przetrzeć powiekę delikatnym tonikiem. W ten sposób oczyścimy delikatną skórę i pozbędziemy się nadmiaru sebum. Kolejną kwestią jest zainwestowanie w dobrą bazę. Nałożona przed aplikacją cieni do powiek utrwali efekt i wygładzi powierzchnię skóry.

Tłuste powieki nie lubią klasycznych cieni do powiek. Zamiast inwestować w kolejną paletkę, lepiej postawić na kremowe formuły. Jeśli szykujesz się na wielkie wyjście warto także zainwestować w utrwalacz do makijażu. Wystarczy spryskać nim twarz po przygotowaniu całego makijażu, aby zabezpieczyć go przed ścieraniem i rozmazywaniem.

Jeśli zdecydujesz się na aplikację cieni możesz przedtem nałożyć na skórę powiek odrobinę sypkiego pudru. W ten sposób wchłoniesz nadmiar sebum i zmatowisz powiekę. Pamiętaj także, aby przed rozpoczęciem makijażu oczu zebrać nadmiar pudru wacikiem kosmetycznym.

Dla posiadaczek tłustej powieki nie bez znaczenia pozostaje także wybór odpowiedniego podkładu. W tym przypadku warto postawić na bezolejowe formuły, dzięki którym ograniczysz ryzyko szybkiego przetłuszczania się skóry, również na powiekach.