Trendy mają to do siebie, że na początku mało kto je rozumie. To właśnie dlatego wiele modelek i influencerek jest uważanych za pionierki – często dopiero ich interpretacje trendów stają się na tyle “przyziemne”, by być inspiracją dla innych osób, nie tylko tych, które nie boją się odważnych decyzji, zarówno w modzie, jak i makijażu. Jedną z takich osób jest Rihanna, która jest uważana za pionierkę monochromatycznego makijażu.

Monochromatyczny makijaż jest sztuką dopasowywania odcieni i kolorów do siebie, tak, by makijaż tworzył jedną, spójną całość. Dzięki takim zasadom wraca stara zasada łączenia podobnych elementów – zielone oczy? Czas na zieloną, błyszczącą szminkę! Zasada odnosi się do każdego koloru. Ważne jest jednak, by odcienie pasowały do siebie i by zbyt mocno sobie nie ustępowały. Właśnie dlatego coraz częściej obserwujemy trend na kosmetyki, które świetnie sprawdzają się zarówno na powiece, jak i na ustach.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOLOR BĘDZIE RZĄDZIŁ WSZYSTKIMI STYLIZACJAMI PAZNOKCI W 2019 ROKU!

I właśnie dzięki temu możemy obserwować w podobnym makijażu inne gwiazdy, szczególnie na czewonym dywanie – wśród pionierek jest nie tylko Rihanna, lecz także Margot Robbie oraz Vanessa Hudgens.

Przy eksperymentach z monochromatycznym makijażem warto pamiętać, że kolor, który wygląda dobrze na powiece, nie będzie miał takiego samego odcienia na ustach. Wiele osób zaleca więc wcześniej zmatowienie warg za pomocą podkładu, aby zbliżyć się do pożądanego efektu.

ZOBACZ TEŻ: 7 rzeczy, których nie wolno trzymać w łazience, a my to robimy

Myślicie, że to faktycznie będzie taki wielki trend?