Przybory do makijażu należy myć regularnie, zwłaszcza te, które mają styczność z całą naszą twarzą. Gąbki do makijażu zatrzymują bakterie, więc jeśli zostawimy na nich produkt i następnego dnia nakładamy przybrudzonym przyrządem podkład, tworzymy idealne środowisko do rozwoju bakterii. Te z kolei mogą prowadzić do tworzenia niedoskonałości oraz zapychania porów. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest regularne mycie. Jak myć gąbkę do makijażu? Ten trik całkowicie odmieni sposób, w jaki dbasz o przybory do malowania się!

Magda Pieczonka w świątecznym makijażu: „Przypominam Wam kogoś w tej odsłonie?”

Sposoby mycia gąbek do makijażu

Jest wiele sposobów czyszczenia aplikatorów do makijażu. Jedne z nas korzystają ze specjalnych mydeł przeznaczonych do mycia pędzli, inne wolą zwykłe szare mydło. Jednakże w ten sposób łatwo zniszczyć gąbeczkę. Warto ją wcześniej namoczyć, aby oddała część podkładu. Potem wystarczy coś, co całkowicie odmieni Twoją pielęgnację przyborów do makijażu. Należy wsadzić taką gąbeczkę do mikrofalówki. Wiemy! Od dawna wszyscy powtarzają, aby nie wsadzać artykułów gospodarstwa domowego do kuchenki mikrofalowej. Ale to naprawdę najlepsza odpowiedź na pytanie „jak myć gąbkę do makijażu”!

Makijaż, który zachwycił fanów Ewy Chodakowskiej wykonała Monika Kozakiewicz. Zobacz, jak wygląda trenerka!

Jak myć gąbkę do makijażu?

Odkąd gąbeczki do makijażu pojawiły się na rynku, całkowicie go zdominowały. Zrewolucjonizowały nasz sposób malowania się, niemalże całkowicie wypierając pędzle z makijażowych rutyn. Każda użytkowniczka gąbek do makijażu wie, że mycie ich jest zmorą. Często podkład zostaje wewnątrz, chociaż na zewnątrz materiał jest czysty. Namaczanie, szorowanie i wyciskanie niszczy miękki materiał. Jednakże pojawił się nowy trend czyszczenia gąbeczek! Na dno naczynia nadającego się do włożenia do mikrofalówki nalej odrobinę płynu do mycia naczyń, następnie dolej wody do połowy objętości miski. Włóż do środka gąbkę i wstaw do mikrofalówki na pełną moc na minutę. Po tym czasie wyjmij ją z urządzenia, poczekaj, aż całość wystygnie i wyciśnij gąbkę nad zlewem. Gotowe! Wyczyszczone w ten sposób gąbki będą czyste jak nigdy wcześniej!