Wszystkie chcemy być zadbane i chyba wszystkim nam brakuje czasu, aby zrobić to kompleksowo. Styliści też uwijają się jak w ukropie. Znawcy urody zdradzają kilka sztuczek, jak zyskać na czasie, osiągając świetny efekt.

Rita Hazan, Nowy Jork, stylistka fryzur

„Chcesz zmienić swój naturalny kolor włosów? Zanim to zrobisz spróbuj rozświetlić go pasemkami. Włosy będą zdrowsze i będą potrzebowały rzadszych wizyt u fryzjera. Dopiero jeśli uznasz, że to nie to, za jakiś czas możesz całkowicie zmienić odcień.”

Sally Hershberger, Nowy Jork, stylistka fryzur

„Jeśli myjesz włosy wieczorem i chcesz, aby rano zachowały ładny kształt, wyprostuj je na szczotce, następnie ściągnij je gumką blisko czoła. Rano obudzisz się z ładną fryzurą, a włosy będą mniej przetłuszczone (najczęściej przetłuszczają się od czoła).”

Leslie Baumann, Miami, dermatolog

„Jeśli masz zaczerwienione i opuchnięte oczy, spryskaj delikatnie waciki sprayem do nosa (np. Afrin). Zamknij powieki i połóż na nich okład. Po pięciu minutach naczynia krwionośne będą obkurczone.”

Brigitte Reiss-Andersen, Nowy Jork, wizażystka

„Sposób na ziemistą cerę: ręcznik zwilżony w gorącej wodzie, przyłóż na kilka minut do twarzy. Następnie powtórz czynność ręcznikiem zmoczonym zimną wodą. To poprawia ukrwienie skóry sprawia, że cera nabiera zdrowego kolorytu.”

Brett Freedman, Los Angele, wizażysta

„Zamiast kupować nowe, drogie kosmetyki, eksperymentuj z tymi, które już masz – na przykład zmieszaj puder rozświetlający z podkładem, aby uzyskać rozświetlacz w kremie. Nie musisz też kupować osobnego podkładu na lato – wystarczy, że zmieszasz odrobinę kremu na dzień z zimowym podkładem.”