Nie ma nic bardziej frustrującego niż kończący się tusz do rzęs. Zwłaszcza jeśli był drogi i zwłaszcza, że to Twój ulubiony. Co, jeśli do tego zasycha? Jak dotrzeć do ukochanego produktu zaklętego na dnie tubki? Na szczęście istnieje kilka prostych tików, które pomogą Ci dostać się do resztek tuszu.

Kiedy przed wyjściem z domu nie masz czasu, a maskara wydaje się już nie działać, napełnij kubek wodą i włóż go do mikrofalówki. W podgrzanej wodzie umieść zamkniętą tubkę z tuszem. Kilka minut w ciepłej wodzie rozluźni jego formułę, a Ty znów będziesz mogła cieszyć się pięknie podkreślonymi rzęsami.

ZOBACZ TEŻ: BYŁA WIZAŻYSTKA MEGHAN MARKLE UJAWNIŁA, Z JAKIEJ MASKARY OD LAT KORZYSTA KSIĘŻNA

Kilka kropel roztworu soli fizjologicznej do soczewek wprowadzonych do tubki zapewni Twojej maskarze wystarczającą ilość wilgoci i sprawi, że ta znów zacznie działać. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, ale zajmuje nieco więcej czasu niż dwa poprzednie. Za pomocą kombinerek z szyjki tubki możesz zdjąć korek, pod którym znajdziesz sporą ilość tuszu.

Pamiętaj, że nawet jeśli powyższe wskazówki pomogą Ci dostać się do resztek maskary lub ożywią jej zaschnięte złoża, po upłynięciu trzech miesięcy tusz do rzęs należy wymienić na nowy. Choćby dla bezpieczeństwa Twoich oczu.

ZOBACZ TEŻ: 10 GENIALNYCH MASKAR Z SEPHORY, KTÓRE POWINNAŚ WYPRÓBOWAĆ W TYM ROKU!

Znasz inne sposoby?