Usta w stylu Angeliny Jolie? Piękne, pełne, seksowne… Niestety, większość z nas może tylko o nich pomarzyć. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na powiększenie ust i wcale nie chodzi nam o zabiegi medycyny estetycznej.

Szklane usta – gorący trend w makijażu

Pełne usta łatwo uzyskać dzięki dwóm prostym makijażowym trikom, które pozwolą nam na uzyskanie subtelnego, naturalnego efektu optycznego powiększenia ust. I co najważniejsze — to banalne, tanie i bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie.

Jak dbać o usta latem? Przeczytaj koniecznie!

Najpopularniejszymi metodami powiększania ust makijażem jest obrysowywanie ich kredką oraz wybieranie jasnych pomadek i błyszczyków. Są jednak jeszcze dwa mniej znane sposoby, które pozwolą nam wzmocnić ten efekt.

Kylie Jenner znów powiększyła usta, ale tym razem efekt jest naprawdę zły

1# Biała kredka

Biała lub cielista kredka to wspaniały sposób na powiększenie oczu. Sprawdza się jednak i w przypadku ust. Podkreśl nią łuk kupidyna i nałóż tuż pod dolną wargą, a następnie delikatnie rozetrzyj. Dzięki rozświetleniu uwypuklisz usta, a co za tym idzie – wydadzą się większe i pełniejsze.

Trik urodowy: zdradzamy, jak rozjaśnić ciemną skórę pod pachami

2# Brązowy eyeliner

Może zabrzmieć to dziwnie, ale dzięki brązowemu eyelinerowi tez możemy uzyskać efekt pełniejszych ust. Nakładamy go tuż pod dolną wargą, jednak tylko pod jej środkową częścią, a nie jak w przypadku białej kredki na całej długości. Następnie delikatnie rozcieramy, tworząc w ten sposób naturalnie wyglądający cień, który daje efekt trójwymiarowości, sprawiając, że nasze usta wyglądają na większe niż są w rzeczywistości.

Uroczy makijaż na jesień w dobrej cenie – test redakcji

Wypróbujecie?