Przeglądając popularną platformę internetową z filmami, niejednokrotnie czułyśmy się, jak Alicja w krainie czarów spadająca do króliczej nory. Podczas ostatniej podróży na koniec Internetu natrafiłyśmy na tutoriale vintage, którymi dzisiaj chcemy podzielić się z Wami.

Urocze konturowanie z lat 40. i przerażające radioaktywne maseczki to coś, co warto zobaczyć! Wybrałyśmy pięć najciekawszych filmów i mamy nadzieję, że pochłoną Was tak samo, jak i nas pochłonęły. Życzymy Wam przyjemnego oglądania!

1938

To najprawdopodobniej pierwszy film o urodzie z udziałem redaktorki beauty. Wiedziałyście, że ta profesja istniała już w 1938 roku? Od tego czasu trendy w stylizacji brwi zmieniały się wielokrotnie, choć nie ukrywany, że poniższy tutorial jest tak przekonujący, że mamy ochotę znowu „odchudzić” nasze brwi.

ZOBACZ TEŻ: NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE TUTORIALE MAKIJAŻOWE W SIECI (VIDEO)

1946

Ten tutorial z 1946 roku uczy kobiet wszystkiego, co trzeba wiedzieć o oczyszczaniu skóry, makijażu i dobieraniu fryzur do kształtu twarzy. Dość podstawowa wiedza, prawda? Wśród nich ukrywa się jednak kilka skarbów. Lekcje oczyszczania twarzy w liceum lub dobieranie odcienia różu do policzków do koloru szminki i lakieru paznokci. Te rzeczy już dawno odeszły w zapomnienie.

1948

Narrator wyjaśnia, w jaki sposób wyprostowano włosy. Obserwowanie tego procesu jest wciągające. Prostowanie chemiczne trwało dwie godziny i wymagało użycia tajemniczej mieszanki olejków. Do komentarza, który mówi o tym, że wszystkie czarnoskóre kobiety chcą zmienić fakturę włosów, nie będziemy się nawet odnosić…

1950

Zanim przeczytasz, co mamy do powiedzenia na temat tego filmu, powinnaś go obejrzeć, abyśmy mogły porozmawiać. Radioaktywna maseczka jest po prostu przerażająca! Tej kobiecie napromieniowano twarz! Zwróciłyście uwagę, że pochodzi z Syjamu (Tajlandia) i według narratora ma odkryć, co sprawia, że „zachodnia skóra” jest promienista i bez skazy?!

 

1960

Ten fascynujący film z lat 60. przypomina współczesne filmy instruktażowe. Podpatrujemy kobietę, która wykonuje makijaż. Zauważcie, że jednym z elementów makijażu jest konturowanie. Czyżby to pierwsza filmowa wzmianka o konturowaniu? W filmie bardzo ważną rolę odgrywa również pies. Dlaczego? Któż to wie…