Mimo że te czasy są już dano za nami, to jednak splendor dawnych hollywoodzkich gwiazd wciąż odbija się echem, szczególnie w świecie urody. I chociaż obecnie mamy większe możliwości, jeśli chodzi o makijaż, to jednak wciąż możemy nauczyć się wiele od dawny gwiazd. Oto ikony Hollywood.

Ikony Hollywood – jak dbały o urodę

Te kobiety stały się pionierkami w noszeniu odważnej czerwieni na paznokciach, śmiałych graficznych kresek na powiekach, a także idealnie pomalowanych i podkręconych rzęs. A wiele produktów, które znały i kochały z lat 30., 40. i 50. wciąż jest do naszej dyspozycji. Poznaj ich sekrety pielęgnacji skóry i ulubione zapachy perfum dawnych gwiazd Hollywood.

Jak wyglądałyby dawne ikony, jeśli… obsesyjnie poprawiałyby swoją urodę?

Marilyn Monroe

Tylko pięć kropel Chanel nr 5 Marilyn kochała ten zapach, do tego stopnia, że dodawała go nawet do kąpieli. Kiedy zdradziła ten sekret wszystkie kobiety chciały okryć się zapachem gwiazdy, a kryształowa buteleczka z perfumami zapisała się na liście kosmetycznych bestsellerów.

Marilyn Monroe

Co do makijażu – jej charakterystyczne kocie oko to zasługa produktów Elizabeth Arden, które możemy mieć w swojej kosmetyczce również dzisiaj.

Kolejnym sekretem Marilyn była słabość do opalania. Aby uchronić się od zmarszczek zawsze smarowała twarz wazeliną i dopiero potem nakładała makijaż.

Nie można zapomnieć o jeszcze jednym charakterystycznym elemencie jej wizerunku – czerwonej szmince. Marilyn była wierna odcieniowi Ruby Red Max Factor, który nadal można znaleźć w internetowych drogeriach.

Audrey Hepburn

Audrey była znana z filigranowej sylwetki, dziewczęcej urody oraz pięknych, lśniących włosów. Kiedy w 1974 roku aktorka zwróciła się do swojego stylisty fryzur Philipa Kingsley’a, by pomógł jej zregenerować i odbudować włosy, które po wielu stylizacjach na planie filmowym utraciły dawny blask, polecił jej, by nakładała odżywkę tuż przed umyciem włosów.

Audrey uwielbiała balsam do włosów Elasticizer marki Philip Kingsley swojego stylisty.

Fale w hollywoodzkim stylu. Wypróbuj najnowszy sposób na stylizację przy użyciu rajstop

Grace Kelly

Grace również miała swój zapach, z którym prawie nigdy się nie rozstawała, a był nim Creed Fleurissimo. Połączenie tuberozy, fiołku i irysa było jej ulubionym. Ikona piękna słynęła również z pięknie zarysowanych policzków. Jej sekretem było łączenie dwóch odcieni. Tuż pod kością policzkową Grace aplikowała nieco jaśniejszy kolor, a środek policzków uzupełniała ciemniejszym, bardziej wyrazistym odcieniem.

Według Petera Lamasa, który współpracował z gwiazdą, Grace miała obsesję na punkcie dłoni. Często sięgała po krem do rąk, ponieważ twierdziła, że to właśnie w tym miejscu oznaki starzenia się skóry pojawiają się w pierwszej kolejności.

Sophia Loren

Sekret pięknego wyglądu gwiazdy polega na kąpielach z dodatkiem oliwy z oliwek. Ale jeśli nie chcesz sięgać po tak tłuste formuły, możesz wypróbować lżejszej oliwki do pielęgnacji ciała i dodać kilka kropel do napełnionej wodą wanny.