Każda z nas nakłada podkład w inny sposób i technicznie rzecz biorąc, nie ma na to dobrego ani złego sposobu. Jeśli jednak jesteś fanką internetowych trików makijażowych warto rozważyć tę metodę. Jak zauważyła wizażystka Tamra Lord, używanie pędzli to marnowanie wielu cennych produktów.

Pędzle do makijażu: technika z TikToka

„Spójrz, gdzie znalazł się cały produkt; po prostu trafił prosto do mojego pędzla” – wyjaśnia Lord, używając podkładu o pełnym kryciu i gęstego pędzla do makijażu. „Oznacza to, że podkład wchodzi głęboko we włosie i nie zapewnia dużego krycia, tak jak myślałaś”. Dodatkowo twierdzi, że dokładne czyszczenie pędzli jest znacznie trudniejsze, gdy używa się tej klasycznej techniki. Czy zatem pędzle do makijażu nie są dobre do rozprowadzania podkładu?

Makijaż inspirowany latami 50. Sięgnij po klaskę w odświeżonej wersji

Na szczęście wynalazła bardzo prostą wskazówkę, która może całkowicie rozwiązać problem. Taką, która stała się hitem na TikToku dzięki ponad 1,8 mln wyświetleń. „Zamiast stosowania pędzla zrobisz tak: znajdź gładką powierzchnię i nałóż na nią taką samą ilość podkładu, którą zwykle nakładasz pędzel, a następnie nałóż go na twarz w następujący sposób” – wyjaśnia Lord, rozprowadzając podkład okrężnymi ruchami za pomocą plastikowej nasadki z innej tubki podkładu. „Zużyjesz znacznie mniej produktu i uzyskasz znacznie lepsze krycie, a także nie będziesz musiała tak szybko myć pędzli”.

W jednym z wywiadów wizażystka ujawniła, że nauczyła się tej wskazówki od koleżanki wizażystki podczas warsztatów w Los Angeles. Oczywiście podkład zawsze warto nakładać także oryginalnym narzędziem do makijażu: palcami. Ale nie każdy lubi nakładać produkty na dłonie. Skorzystacie z tego triku? Pędzle do makijażu są zbędne?

@tamralords

What do use to put your foundation on?? #makeuphacks #makeuptutorial #makeupbrush

♬ Memories (In the Style of Maroon 5) [Karaoke Version] – Instrumental King

Tak dziś wygląda chłopiec z opakowania Kinder Czekolady. Teraz to dorosły (i przystojny!) mężczyzna