Znalezienie podkładu idealnego jest jednym z najtrudniejszych zajęć kosmetycznych. Podkłady, które wydają się pasować do odcienia Twojej cery, gdy jesteś w sklepie, mogą wyglądać zupełnie inaczej w świetle dziennym. I jakkolwiek niesamowita jest formuła produktu, który kupujesz, jeśli ma zły odcień, ryzykujesz nieestetycznymi plamami.

Według osób, które na co dzień zajmują się charakteryzacją i makijażem, pierwszą zasadą doskonałego podkładu, jest… mieszanie dwóch odcieni! Nasza twarz ma tak wiele różnych tonów, że najlepiej używać dwóch podkładów, a nawet więcej!

ZOBACZ TEŻ: NATALIA SIWIEC POKAZAŁA, JAK APLIKUJE PODKŁAD W SPREJU. W KOMENTARZACH AFERA!

Mieszając dwa odcienie, masz całkowitą kontrolę nad swoim wyglądem i prawie na pewno będziesz w stanie stworzyć kolor, który pasuje do Twojego odcienia skóry. Nie ma sensu szukać tego, który niemalże nie istnieje.

Ta metoda umożliwia również konturowanie. Ma to sens, ponieważ pigment Twojej skóry różni się w różnych obszarach Twojego ciała (porównaj policzki z szyją). Jeśli uważasz, że brzmi to kosztownie, pamiętaj, że zanim wykorzystasz obie buteleczki minie sporo czasu!

ZOBACZ TEŻ: MIAŁYŚCIE WĄTPLIWOŚCI, ŻE TEN PODKŁAD DZIAŁA CUDA? OBEJRZYJCIE TEN FILM DO KOŃCA

To tak proste!