Jillian Dempsey to uznana postać świata mody i urody – wizażystka pracowała już na planie wielu filmów, malując gwiazdy, jest też Dyrektorem Kreatywnym marki Avon.

Jillian uwielbia szminki. Ich noszenie wymaga jednak trzymania się pewnych zasad. Oto rady specjalistki:

Właściwy kolor

Na lato powinnaś zrezygnować z ciężkich szminek. Wybierz lżejsze, lekko połyskujące w równie lekkich kolorach – delikatnego różu, koralu lub oranżu. Cieliste odcienie również są mile widziane.

Maluj się miękko

To co oznacza? Zrezygnuj z konturówki! Kobiety często zbyt mocno obrysowują kontur ust, co postarza twarz i dodaje jej ostrości. Taki makijaż stawia same wymagania. Dlatego też linia powinna być miękka, nieostra. Przy delikatnych barwach taki makijaż nie może się nie udać.

Bierz pod uwagę kształt ust

Wąskie wargi potrzebują odcienia neutralnego lub w kolorze zgaszonego różu – takie powiększają najlepiej. Pełne usta lepiej zniosą szaleństwa w postaci oranżu – takie kolory kocentrują na sobie wzrok.

Dobierz resztę makijażu

Jeśli chcesz uzupełnić efekt wydatnych ust, powinnaś też odpowiednio podkreślić go resztą makijażu. Policzki niech pozostaną naturalne, muśnięte różem w kolorze Twoich naturalnych rumieńców, a rzęsy pociągnij grubą warstwą czarnej mascary.

Maluj się palcami

Latem zapomnij o pędzelkach – aby makijaż nabrał miękkiego, świetlistego wyglądu, rozcieraj kosmetyki palcami.

Dobór koloru

Weź pod uwagę nie tylko kolor oczu, włosów i karnacji, ale też… garderobę. Makijaż jest częścią całości i nie może być utrzymany w innym stylu, niż ubrania. Co też niestety jest częstą pomyłką (mocny makijaż w towarzystwie sportowych butów).