Podkład nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej cerze, dlatego warto regularnie dbać o złuszczenie martwego naskórka i nawilżenie. Zawsze przed makijażem stosuj kosmetyki pielęgnacyjne, które odżywią Twoją skórę, wygładzą ją i przygotują na makijaż. Najlepiej sprawdzą się kremy o lekkiej, żelowej formule, które szybko się wchłoną i nie pozostawią tłustej warstwy – nie będą w ten sposób wchodzić w reakcje z podkładem (treściwe kremy mogą powodować np. gromadzenie się podkładu w załamaniach). Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie chociażby żelu aloesowego, który dodatkowo ukoi Waszą skórę i zniweluje zaczerwienienia.

W social mediach pojawił się nowy trend. Czy spowoduje, że słynni makijażyści stracą pieniądze?

Dobierz podkład idealny dla Twojego typu cery

Podkłady mają różne właściwości i konsystencje, dlatego ważne jest, abyś poznała potrzeby swojej skóry. Cera tłusta będzie potrzebowała innych podkładów, jak cera sucha. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, zwróć uwagę na właściwości matujące w podkładzie. Na rynku są również produkty, które pomogą zachować skórze odpowiednie nawodnienie – warto z nich skorzystać. Dla cery suchej przeznaczone są podkłady o działaniu nawilżającym i wygładzającym. Źle natomiast będą wyglądały kosmetyki o działaniu matującym – podkreślą suche skórki i fakturę, co dodatkowo będzie postarzało. Natomiast bez względu na typ Waszej cery, warto poszukać produktu z filtrem SPF. Przetestuj różne konsystencje – ich działanie i wygląd to kwestia indywidualna, dlatego może się okazać, że np. podkład w płynie będzie wyglądał o wiele lepiej niż np. w sztyfcie, chociaż oba będą miały takie same właściwości.

Jak poprawnie czyścić pędzle i gąbeczki do makijażu?

Idealny kolor

Kolor podkładu ma ogromne znaczenie. Zbyt ciemny postarza, a zbyt jasny sprawi, że będziesz wyglądać anemiczne. Sprawdź, jaki pigment ma podkład. Różowy niweluje oznaki zmęczenia, a żółty kryje niedoskonałości. Podkład powinnaś wybierać testując go albo na linii żuchwy, albo na nadgarstku. Pamiętaj, aby odczekać chwilę i sprawdzić, czy produkt oksyduje – jeśli tak, wybierz produkt, który będzie pasował do Twojego odcienia po ściemnieniu. Warto też wymieniać podkład wraz ze zmianą sezonu – latem nasza skóra zazwyczaj jest opalona, dlatego kosmetyk, który stosowałaś zimą może mieć zły odcień.

Micro-Concealing: miłośniczki minimalizmu w makijażu będą zachwycone

Aplikacja

Istnieje kilka sposobów aplikacji podkładu: trzy podstawowe to nakładanie palcami, pędzlami i gąbeczkami. Nakładanie palcami jest najmniej higieniczne i może doprowadzić do powstania zanieczyszczeń na skórze. Aby uzyskać maksymalne krycie, wybierz pędzel. Gąbeczka daje średnie i bardziej naturalne wykończenie. Należy jednak pamiętać, że niektóre podkłady wyglądają znacznie lepiej, jeśli są nakładane konkretną metodą – np. dany podkład będzie zostawiał smugi, jeśli będziemy nakładać go pędzlem, ale przy stemplowaniu go gąbeczką da piękne, gładkie wykończenie. Dlatego warto wypróbować kilka sposobów, zanim spiszesz produkt na straty. Istotne jest też regularne mycie przyborów! Jeśli użyjesz brudnej gąbeczki, może ona zostawiać ciemniejsze plamy. Tak samo będzie z pędzlem.