Tuszowanie rzęs może wydawać się najprostszą czynnością w tworzeniu całego makijażu – pociągasz kilka razy szczoteczką i już! Gotowe. Niestety, prawdziwą sztuką jest zrobić to dobrze. A to własnie tuszowanie rzęs jest kluczem w makijażu oka, a długie i gęste rzęsy to jego najpiękniejsza ozdoba.

MICROBLADING IDZIE W ODSTAWKĘ. TERAZ STYLIZUJEMY BRWI W TEN SPOSÓB

Zanim przejdziesz do tuszowania rzęs, koniecznie podkręć je zalotką. Wiele kobiet pomija ten krok, bojąc się, że sobie zaszkodzi, łamiąc i wyrywając rzęsy. Nic takiego się nie stanie, jeśli będziesz robić to dobrze. Dzięki zalotce, uzyskasz o wiele lepszy efekt podkręcenia, niż używając nawet najlepszego tuszu do rzęs!

Przede wszystkim twoja zalotka powinna mieć miękką, gumową lub silikonową warstwę ochroną, która zapobiegnie łamaniu włosków. Używaj jej na oczyszczone rzęsy, łapiąc je zalotką jak najbliżej powieki, a następnie delikatnie ściśnij. Czynność powtórz kilka razy. Nie rób tego z wielką siłą, ponieważ uzyskasz komiczny efekt przesadnie wywiniętych rzęs lub – co gorsza – połamiesz je.

Po podkręceniu, przyszedł czas na tuszowanie – jak to poprawnie robić? Większość kobiet tuszuje rzęsy prostymi ruchami, kierując się od dołu do góry. Tymczasem eksperci polecają ruchy zygzakowate, w tym samym czasie obracając szczoteczkę. Dzięki temu mascara pokryje równomiernie całe rzęsy, a nie tylko ich dół.

7-TYGODNIOWY NIEMOWLAK W PEŁNYM MAKIJAŻU. BĘDZIE CI SIĘ ŚNIŁ PO NOCACH

Mimo to nie wystarczy pomalować tylko jednej strony rzęs! Większość kobiet tego nie robi, ale malując rzęsy, powinnyśmy malować także ich wewnętrzną stronę. W tym celu pochyl głowę maksymalnie do tyłu i lekko przymknij oko, wzrok kierując do dołu.

Nie zapominaj też o malowaniu mniejszych rzęs w kącikach oka. Aby to zrobić ustaw szczoteczkę pionowo – w ten sposób lepiej do nich dotrzesz.
Na koniec zagęść rzęsy kredką, robiąc kropeczki na linii rzęs, pomiędzy włoskami. Natomiast linię wodną oka pomaluj kredką w kolorze nude, co dodatkowo zwiększy oko i podkreśli rzęsy.

Pamiętaj! Wymieniaj tusz co trzy miesiące, nawet jeśli nie zdążysz zużyć całej tubki. Po tym czasie tusz wysycha i tworzy na rzęsach niechlujne grudki.