Makijaż oczu odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wyjątkowych i przyciągających spojrzeń. Ostatnio jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektownych technik makijażowych są tzw. „skrzydła nietoperza”. Ten stylowy i uwodzicielski look dodaje dramatyzmu i elegancji, podkreślając naturalne piękno oczu.

Rozświetlający make-up no make-up. Ten produkt to must have każdej fanki makijażu sauté

Krok 1: Przygotowanie powiek

Rozpocznij od przygotowania powiek. Oczyść skórę i nałóż bazę pod cienie, aby zapewnić trwałość makijażu. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się powiek, delikatnie przypudruj je, aby zapobiec rozmazywaniu się produktów.

Krok 2: Rysowanie linii

Zacznij od wewnętrznego kącika oka i rysuj cienką linię eyelinerem wzdłuż linii rzęs. Następnie zdecyduj, jak długi chcesz, aby był „skrzydło”. Zaproponowane przez „skrzydła nietoperza” jest to, aby linia była zwrócona ku górze, ku zewnętrznemu kącikowi oka.

@tamtmai

my go-to eyeliner sharp af to cut the bs life throws at u 🥲 #eyelinertutorial #batwingliner #hoodedeyeshack #eyelinerforhoodedeyes

♬ Ice spice in ha mood x show stoppers by hunny bee – Hunny Bee 😈

Krok 3: Zaznaczanie punktu skrzydła

Aby osiągnąć doskonały kształt „skrzydła nietoperza”, zaznacz punkt, do którego chcesz, aby ono się skierowało. Linia skrzydła powinna być przedłużeniem dolnej linii wodnej oka. Wskazówką jest linia, która idzie od zewnętrznego kącika oka w kierunku końca brwi.

Krok 4: Połączenie linii

Po zaznaczeniu punktu skrzydła, połącz go z linią eyelinera na górnej powiece. Stwórz wyraźną i gładką linię, stopniowo pogrubiając ją w kierunku zewnętrznego kącika oka.

Krok 5: Wypełnienie przestrzeni

Teraz, gdy masz zarysowane skrzydło, wypełnij przestrzeń między górną linią a skórą na powiece. Użyj eyelineru lub cieni do oczu, aby wypełnić tę przestrzeń. Upewnij się, że kolor jest równomiernie rozmieszczony i że linia skrzydła jest dokładnie zarysowana.

Krok 6: Korekta i wykończenie

Sprawdź, czy linie są symetryczne na obu oczach. Jeśli potrzebujesz poprawek, skoryguj je delikatnie za pomocą wacika z demakijażem lub aplikatorem nasączonym płynem micelarnym. Na koniec, aby podkreślić i rozświetlić skrzydło, nałóż błyszczący cień lub kredkę wewnątrz linii skrzydła nietoperza.

@robertwelshmua

Eye primers do really make a difference! Here are the best eye primers for what ever look you need. #eyeprimer #makeup #eyemakeup #robertwelsh #mua

♬ Luxury fashion (no vocals) – TimTaj

Krok 7: Dokończenie makijażu oczu

Aby dopełnić efekt skrzydeł nietoperza, wykonaj resztę makijażu oczu. Nałóż ulubione cienie na powieki, pogrub rzęsy tuszem do rzęs i podkreśl brwi, aby nadać im ładny kształt i wyrazistość.

Makijaż oczu „skrzydła nietoperza” to idealna technika dla tych, którzy pragną odważnego i zjawiskowego spojrzenia. Praktykując tę technikę i eksperymentując z różnymi produktami, można osiągnąć różne warianty skrzydeł nietoperza, dostosowując je do swojego stylu i okazji. Ważne jest, aby być cierpliwym i nie bać się eksperymentować, aby odkryć własne unikalne spojrzenie.

Madonna trafiła do szpitala. Powodem ciężka infekcja bakteryjna