O ile pędzle, bibułki i grzebyczki to w kosmetyce normalna rzecz, to o pomidorach i jajkach na twardo jeszcze nie słyszałyśmy… A jednak! Przekonałyśmy się, że kreatywność makijażystek (tych bardziej i mniej doświadczonych) nie zna granic.

Oczywiście dobrze byłoby gdybyśmy częściej myli nasze pędzle i gąbeczki do makijażu, ale okazuje się, że odrobina lenistwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie. Ta cecha może pociągnąć za sobą następną – pomysłowość!

Znacie te poranki, kiedy jedyne o czym marzymy to szybki make up, ale właśnie wtedy wychodzi na jaw, że wszystkie nasze przybory są po prostu mocno zabrudzone (poznasz to po tym, że Twoja gąbeczka jest już tak nasiąknięta podkładem, że nie pamiętasz jaki jest jej oryginalny kolor). W takie dni odpal Instagram i otwórz się na nowe pomysły.

ZOBACZ TEŻ: NIE TYLKO SMASZCZ-KURZAJEWSKA ZALICZYŁA WPADKĘ Z BAKINGIEM!

Okazuje się, że będąc w podobnej sytuacji dziewczyny stosują silikonowe wkładki, które znajdują się w staniku. To świetne rozwiązanie, które nie pochłania tak dużej ilości produktu jak gąbeczka, a dodatkowo wkładki są o wiele prostsze w czyszczeniu. I z pewnością tańsze (jeśli tylko zdecydujesz się poświęcić jeden ze swoich staników).

Używanie taśmy klejącej do zrobienia szablonu wydaje się być dobrym pomysłem jedynie dla początkujących manicurzystek… a jednak ten pomysł może sprawdzić się również w przypadku stworzenia perfekcyjnego kociego oka, a nawet konturowania. Przyklejona taśma zapewni Ci ostre, równe linie. Jedynym minusem jest ryzyko pozostawienia części kleju na Twojej twarzy, co może przeszkodzić w dokończeniu makijażu.

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN LEPSZA OD LADY GAGI? WYBRAŁA NAJGORSZY Z MOŻLIWYCH POMYSŁÓW…

Ta rzecz zaskoczyła nas najbardziej. Blogerki urodowe i makijażystki wpadły na pomysł, by do aplikacji podkładu wykorzystać… jajko na twardo lub pomidora. Tak wiemy, że to dziwne. Chodziło o to, by uzyskać efekt maksymalnie zbliżony do tego, jaki dają silikonowe wkładki.

Wystarczy po prostu ugotować jajko, zdjąć skorupkę i nałożyć płynny podkład. Możesz zmienić jajko na pomidory, których zaletą jest to, że występują w różnych kształtach, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z dobraniem odpowiedniego dla siebie (np. małe pomidorki koktajlowe będą najlepsze dla obszaru pod oczami).

Wiemy, że to wszystko może wydawać Ci się trochę dziwne, ale daj sobie czas. Być może przekonasz się i wykorzystasz któryś z tych przedmiotów.

Co Wy na to?