Silikonowa gąbka do makijażu to produkt wielokrotnego użytku i kolejna konkurencja dla topowych beauty blenderów. Jej kształt znacząco odbiega od klasycznych gąbeczek – modele te są bowiem płaskie i zazwyczaj wykonane z przezroczystego materiału. Są przeznaczone do aplikacji płynnego podkładu, ale czy mają jakieś wady?

Silikonowa gąbka do makijażu: jak używać

Najpierw nałóż na gąbkę niewielką ilość płynnego podkładu. Możesz użyć dowolnego, ulubionego  kosmetyku. Kluczem jest tu nakładanie małych ilości na raz, aby zapewnić właściwe mieszanie i stopniowanie poziomu krycia. Następnie przy kolejnej aplikacji możesz także nałożyć podkład bezpośrednio na gąbkę lub wypompować niewielką ilość na rękę lub metalową paletę i nakładać produkt na bieżąco.

Po nałożeniu produktu rozetrzyj go przy pomocy silikonowej gąbki. Stosuj powolne, okrężne ruchy aż podkład będzie wyglądał równomiernie i pokryjesz wszystkie partie twarzy. Ze względu na płaski i owalny kształt z mocno zdefiniowanymi krawędziami możesz mieć nieco problemu przy aplikacji płynnego podkładu w okolicach oczu i nosa.

Masz problem z dobraniem idealnego koloru podkładu? Zobacz, jak działa niebieski podkład

Zalety i wady silikonowej gąbki do makijażu

Do najważniejszych zalet korzystania z silikonowej gąbki do makijażu można zaliczyć przede wszystkim to, że dzięki specyficznemu materiałowi aplikacja podkładu jest bardziej wydajna. Kosmetyk nie wchłania się do wewnątrz, tak jak bywa to w przypadku beauty blenderów. Te z kolei mają bardziej poręczny kształt, zazwyczaj przypominający łezkę. Płaskie silikonowe gąbeczki z wyraźnymi zakończeniami mogą nie sprawdzić się w przypadku aplikacji podkładu w bardziej wymagających obszarach (okolice oczu i nosa).

Efekt po zastosowaniu silikonowej gąbeczki jest bardzo zadowalający. Sama aplikacja trwa zdecydowanie dłużej, jednak podkład wygląda jak druga skóra, a stopniowanie krycia jest bardzo łatwe. Kolejną zaletą jest fakt, że silikonowy odpowiednik wystarczy zdezynfekować i znów jest gotowy do użycia. W przypadku beauty blenderów musimy czekać aż gąbeczka całkowicie się wysuszy.

Sprawdź, co się stanie, kiedy włożysz gąbkę do lodówki. Ten trik jest genialny!

A ponieważ silikonowa gąbka nie wchłania produktu można jej używać do momentu uszkodzenia zewnętrznej wyściółki. Jeśli więc szukasz alternatywy i chcesz postawić na produkt wielokrotnego użytku sprawdź silikonowe gąbki. Ich kształt i materiał wymagają trochę przyzwyczajenia i nabrania wprawy, ale z czasem mogą okazać się bardziej wydajniejszym wyborem.