Matowe formuły kosmetyków od dawna pomijane są w makijażowych trendach. Efekt zroszonej i miękkiej cery z błyszczącą poświatą to wiodący motyw, który wychodzi daleko poza makijaż. Jak przekonuje Hailey Bieber glazed skin to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja, nawilżenie i równowaga wodno-lipidowa skóry. Aby świetlisty makijaż z efektem wilgotnej i miękkiej cery miał szansę się utrzymać, warto więc zacząć od jej odpowiedniej pielęgnacji.

Lansowany przez topowych stylistów świetlisty makijaż glossy skin doczekał się nowej, ulepszonej  wersji. Tym razem cera ma wyglądać zupełnie tak, jakby została pokryta warstwą wody. Stąd też nazwa nowego trendu –  Shower Make up. Autorką nowej techniki mokrego makijażu jest Huda Kattan –  właścielka marki kosmetycznej Huda Beauty.

Dolphin skin podbija Instagram. Na czym polega makijaż o tej intrygującej nazwie?

Shower Make up: jak stworzyć efekt mokrego makijażu?

Jak zawsze w przypadku makijażu nastawionego na błyszczący, mokry efekt całość rozpoczyna się od odpowiednio dobranej pielęgnacji. Po zaaplikowaniu wygładzająco-nawilżającej bazy, wymieszaj swój ulubiony podkład z kremem nawilżającym, by zyskać lżejszą konsystencję oraz efekt miękkości i świetlistości. Następnie użyj korektora w odcieniu nieco jaśniejszym od odcienia skóry. Jak przekonuje Huda, dzięki temu zyskasz efekt liftingu i optycznie uniesiesz kości policzkowe. Następnie zrób delikatne konturowanie i nałóż nieco grubszą warstwę korektora na czoło i brodę.

Jak czyścić pędzle do makijażu? Sposób z donutem do włosów

Na koniec użyj konturówki w kolorze podobnym do Twojego naturalnego odcienia ust. Delikatnie je obrysuj i rozetrzyj palcem, by zyskać miękkie wykończenie. Nałóż rozświetlacz o wysokim połysku na wierzchołki kości policzkowych, łuk brwiowy, grzbiet nosa, wewnętrzne kąciki oczu i łuk kupidyna, a także na załamanie powiek oraz klatkę piersiową.

Następnie nałóż tusz. Upewnij się, że wybierasz formułę, która delikatnie skleja włoski. Dzięki temu możesz naśladować sposób, w jaki woda kształtuje i zlepia rzęsy pod prysznicem. Dopełnieniem mokrego wyglądu Shower Make up jest efekt wet hair. Aby włosy wyglądały na wilgotne i lśniące użyj wygładzającego serum do włosów.

@hudabeauty Shower Makeup What do you guys think? #showermakeup #hudabeauty #cryingmakeup @Huda Beauty #fauxfilterconcealer #fauxfilterfoundation #wishfulskin Honey Whip #hudabeautylipcontour in Pinky Brown #empowered face gloss #legitlashesmascara #cheekytint #silkbalm ♬ original sound - Huda Beauty