Kocie oczy są uważane za absolutnie ponadczasowy klasyk wśród trendów kosmetycznych. W przypadku tego makijażu cały sekret skupia się na umiejętnej aplikacji eyelinera. Czarna kreska, która wygina się ku górze, ​sprawia, że spojrzenie wygląda wyjątkowo uwodzicielsko, a jednocześnie daje wrażenie delikatnego liftingu okolic oczu. Puppy Eyes to najnowszy trend, który jest zaprzeczeniem makijażowej klasyki. A jednak coraz więcej gwiazd wybiera właśnie tę odwrotność, kierując zewnętrzną krawędź kreski ku dołowi powieki.

No-make up eyeliner. “Niewidoczny” eyeliner, który sprawia, że rzęsy wyglądają na pełniejsze. Zmyj go a potem nałóż ponownie!

Puppy Eyes: nowy sposób na użycie eyelinera

Jedną z najważniejszych zalet makijażu Puppy Eyes jest delikate zaokrąglenie i optyczne powiększenie oczu. Nowy kosmetyczny trend jest uwielbiany przez gwiazdy. Aktorka Sydney Sweeney, której popularność przyniósł serial HBO Euforia nosiła Puppy Eyes podczas paryskiego tygodnia mody. Również piosenkarka Billie Eilish uwielbia tę makijażową sztuczkę. Ciemne, mocno podkreślone oczy wpisują się w estetykę miękkiego gotyku, który obecnie, za sprawą serialu Wednesday, przeżywa wielką popularność. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że zwolenniczką odwróconego kociego oka jest także Jenna Ortega. Główna bohaterka serialu nosi ciemne, gotyckie stylizacje, a dookreśleniem jej wyglądu są duże i bystre oczy.

Aby odtworzyć trend o nazwie Puppy Eyes wystarczy użyć ulubionego eyelinera (możesz sięgnąć po kosmetyk w sztyfcie lub wybrać ten z cienkim pędzelkiem). Na początku poprowadź linię od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oczu. Staraj się narysować równą i możliwie cienką linię. Pamiętaj o wykończeniu – skieruj czarną kreskę ku dołowi powieki. Następnie narysuj jeszcze jedną kreskę, tym razem na dolnej powiece. Zacznij mniej więcej od środka dolnej linii rzęs i skieruj ją do zewnętrznego kącika oka. Połącz obie i dodaj odrobinę ciemnego cenia do powiek, by zyskać miękkie, przydymione wykończenie.