W zależności od rodzaju skóry, pory roku i konkretnego rodzaju makijażu, który chcesz uzyskać, możesz preferować jaśniejszy, średni lub bardziej kryjący podkład. W cieplejszych miesiącach często popularne są lekkie krycia, ponieważ ciepło i wilgotność sprawiają, że skóra chce lepiej oddychać. Jednak w chłodniejszych miesiącach często popularny jest mocniejszy makijaż. Co może pomóc w uzyskaniu bardziej równomiernego wyglądu cery? Pierwszym krokiem do uzyskania równomiernego, pełnego krycia podkładu jest odpowiednie oczyszczenie twarzy (dobrym pomysłem jest również cotygodniowe złuszczanie, aby zapewnić gładsze płótno pod makijaż). Po oczyszczeniu nałóż krem nawilżający, który przygotuje skórę do gładkiej aplikacji kosmetyku.
Następnie przychodzi aplikacja samego podkładu. Niektórzy specjaliści od makijażu sugerują używanie palców, inni pędzla , inni gąbki do makijażu. Ale jest jeden niezawodny sposób na aplikację, który pomoże Ci uzyskać efekt pełnego krycia, który nie będzie wyglądał tandetnie ani przesadnie.

Prosty trik na to, aby podkład wyglądał jak druga skóra i zapewniał maksymalne krycie

Technika punktowania: punktowanie podkładu

Aby uzyskać pełne krycie zamiast rozprowadzać makijaż po twarzy zamaszystym ruchem pędzla, palców lub gąbki, spróbuj użyć ruchu punktowego lub wklepującego. Aby to zrobić, możesz użyć gąbki do makijażu lub pędzla do podkładu, który jest przeznaczony do budowania krycia. Po prostu nałóż produkt na gąbkę lub pędzel i zamiast przeciągać go po skórze, wtłocz go w skórę. Możesz poświęcić więcej uwagi obszarom, w których chcesz uzyskać większe krycie. Korzystając z tej metody, masz bardziej precyzyjną kontrolę nad tym, ile podkładu aplikujesz. Możesz również spryskać pędzel lub gąbkę sprayem utrwalającym, którego używasz oprócz podkładu, aby utrwalić makijaż.

Sandra Kubicka poprowadzi nowe reality show TVP

Sonda

Porada kosmetyczna

Aplikujesz róż do policzków według metody mamy?