Jesteś szczupła, ale twoim kompleksem jest okrągła twarz i pulchne policzki? Nie wiesz jak ją wyszczuplić, nie tracąc przy tym na wadze? Zastosuj się do tych kilku prostych rad, a twoja twarz będzie wyglądać na szczuplejszą.

Owalna twarz uznawana jest za najbliższą ideałowi — proporcjonalna, z ładnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi jest marzeniem wielu kobiet. Niestety, nie każda z nas jest nią obdarzona i wiele dziewczyn, których twarz jest okrągła, czy wręcz pulchna, ma z tego powodu kompleksy. Podpowiemy ci kilka wskazówek, które pomogą ci ją wyszczuplić.

BOISZ SIĘ PLAM I SMUG? OTO NAJLEPSZY SPOSÓB NA APLIKACJĘ BRONZERÓW!

Pulchna twarz nie musi być oznaką nadwagi i nagromadzenia w niej tłuszczu. Często jest wynikiem genów lub… obrzęków. I chociaż bardzo trudno ją wyszczuplić, nie jest to niemożliwe.

Makijaż i fryzura

Z genetyką nie wygrasz, ale możesz zafałszować rzeczywistość, optycznie wyszczuplając twarz makijażem i odpowiednio dobraną fryzurą. Dzięki rozsławionemu przez Kim Kardashian konturowaniu, za pomocą bronzera i rozświetlacza, możesz nadać twarzy zupełnie nowego kształtu. W internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali, które pokażą ci jak robić to poprawnie.

Z kolei wybierając fryzurę, postaw na te z asymetrycznym przedziałkiem, czy mocno pocieniowane – zamaskują pulchne policzki i delikatnie wydłużą twarz. A decydując się na upięcia, wypuść z nich kilka kosmyków, które będą opadać na twarz.

Odpowiednie odżywianie

Pulchna twarz może być także wynikiem obrzęków, dlatego ważne jest odpowiednie odżywianie. Zbyt małe spożycie wody, czy nadmiar soli w organizmie, może powodować opuchliznę, która sprawia, że nasza twarz wygląda na grubszą, niż jest w rzeczywistości. Aby pozbyć się obrzęków, wyeliminuj z diety sól i alkohol, wypijaj także minimum 1,5 litra wody dziennie.

KIM KARDASHIAN POKAZUJE TWARZ PRZED KONTUROWANIEM. POLICZYSZ WARSTWY PRODUKTÓW?

Ćwiczenia

Jak już wiesz, nie da się schudnąć z jednego miejsca na ciele – chcąc wyszczuplić twarz, musisz zaangażować do pracy całe ciało. Według naukowców, by utrata wagi była widoczna także na twarzy, trzeba stracić przynajmniej cztery kilogramy. Jeśli jednak jesteś już wystarczająco szczupła i nie chcesz chudnąć z całego ciała, skup się na ćwiczeniach mimicznych – uśmiechaj się, rób z ust „rybkę”, czy stopniowo wydmuchuj powietrze, robiąc z ust „dzióbek”. Ćwiczenia wykonywane regularnie, naprawdę przynoszą efekty.