Makijażowe sztuczki na Tik Toku co chwila pokazują nam, że jeden produkt do makijażu może mieć wszechstronne zastosowanie. Kremowy róż do powiek z powodzeniem możemy nałożyć nie tylko na kości policzkowe, ale bez problemu sprawdzi się na przykład jako cień do powiek, a nawet szminka. Podobnie jest z korektorem, którego użycie nie ogranicza się jedynie do zamaskowania cieni pod oczami. Przezroczysty eyeliner to trend, który wskazuje jego kolejne zastosowanie.

Tik Tok oszalał na punkcie tej makijażowej sztuczki. Na czym polega wet foundation?

Najnowszy trend z Tik Toka polega na delikatnym podkreśleniu oka i nadaniu mu odpowiedniego kształtu za pomocą korektora. Dzięki technice przezroczystego eyelinera oczy zyskają optyczne powiększenie. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest znalezienie odpowiedniego odcienia. Najlepiej wybrać ten, który jest o kilka tonów jaśniejszy od naturalnej karnacji. Chodzi o to, aby nie wtapiał się w skórę, ponieważ nie będzie wóczas możliwe zyskanie widocznego kontrastu. Dobrze jest też wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Płaski pędzel do eyelinera ułatwi aplikację.

Samo odtworzenie trendu jest banalnie proste. Weź korektor i stwórz z jego pomocą skrzydlaty kształt w dolnym kąciku oczu i na górnej powiece tuż przy linii rzęs. Następnie połącz je z jednym punkcie. Pomiętaj o tym, by zostawić przestrzeń pomiędzy połączeniem dwóch linii. Dzięki temu zyskasz widoczny kontur.

@julianashiel Naked eyeliner trend! 🐪 (I saw this on insta and dont know who to credit as I didnt save the video 😭) tag her if you know! #irish #makeupgrwm #makeuptrick ♬ life has good moments sometimes - recdan
@maytahmi When ur darker eyelids become useful x #editorialmakeup #linertutorial #eyeliner #makeuphacks ♬ Music For a Sushi Restaurant - Harry Styles