Być może wszystko zaczęło się od niewinnego eksperymentu – pomalowania ust na jaskrawy kolor, a może był wręcz przeciwnie. Kilka godzin przed lustrem, by w końcu dojść do perfekcji w rysowaniu kreski idealnej. Niezależnie od tego jak się to rozpoczyna, same nie zdajemy sobie sprawy kiedy włączył się nasz autopilot a nasz makijaż wygląda dokładnie tak samo każdego dnia.

Ale czy może być lepsza okazja do tego by to zmienić i zacząć bardziej bawić się kolorem i teksturami? Mamy nowy rok, a nadchodzące trendy już pokazują, że makijaż wychodzi daleko poza utarte schematy. W końcu wykonany rano, pozostaje z nami aż do wieczora. Jeśli Ty też dałaś się złapać w pułapkę rutyny, możesz z niej wyjść kilkoma prostymi krokami, które pomogą Ci uzyskać zupełnie nowy, świeży wygląd.

ZOBACZ TEŻ: MOCNY MAKIJAŻ I KREACJA LADY GAGI PODZIELIŁA JEJ FANÓW. A JAKI KOLOR TY WIDZISZ?

zrezygnuj z jednego elementu

Najprostszym sposobem na zerwanie z rutyną jest po prostu pominięcie jednego etapu podczas nakładania makijażu. Spróbuj raz odstawić kredkę do brwi albo zrezygnuj z konturu ust. Zobaczysz, że Twój wygląd nie będzie niekompletny, ale po prostu inny. Każda z nas wie, że czasem lepiej usunąć jedną rzecz niż desperacko nakładać kolejne warstwy kosmetyków.

postaw na nowe formuły

Jeśli Twój stosunek do makijażu jest dosyć ortodoksyjny, nie zmieniaj nic w technice, ale postaw na nowe materiały. Zmień swój puder na kremową konsystencję albo wybierz matowe szminki zamiast błyszczyku.

pomieszaj etapy

Spróbuj wykonać makijaż w innej kolejności. Jeśli zawsze zaczynasz od podkładu, tym razem wypróbuj makijaż oczu, a dopiero na koniec rozprowadź fluid na twarzy.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ NA ZIEMNIAKU. TEN BEAUTY TUTORIAL CIĘ ZASKOCZY

wymień kolory

Możesz też spróbować zabawy z kolorami. Jeśli jesteś fanką brązowych odcieni nie musisz od razu wymieniać wszystkich palet cieni do powiek, ale zamiast ciągle mieszać ze sobą te same kolory, postaw na te, których do tej pory prawie w ogóle nie używałaś.

Spróbujecie?