Istnieją dwa przeciwstawne obozy, jeśli chodzi o bazę pod makijaż. Są zwolennicy tego kosmetyku, którzy nie wyobrażają sobie codziennego makijażu bez nałożenia pod podkład wygładzającej emulsji. Ale nie brak również osób, dla których baza pod makijaż to czyste zło, które nie przynosi nic więcej prócz zatkanych porów i zaskórników. A jak jest naprawdę? Lepiej obchodzić się bez tego dodatku, a może warto jednak zaryzykować?

Tak naprawdę wypryski mogą być spowodowane wieloma czynnikami, niekoniecznie wina leży po stronie jednego, konkretnego kosmetyku. I chociaż nowe produkty mogą stać się przyczyną podrażnień, to podskórne zapalenie, nadmiernie wydzielane sebum i inne problemy skórne to kwestie, na których powinnaś skupić się podczas porannej pielęgnacji. Rozwiązanie tych problemów rozpoczyna się podczas tonizowania skóry i nakładania preparatów na bazie kwasu salicylowego. W ten sposób skóra jest odpowiednio przygotowana do nałożenia makijażu.

ZOBACZ TEŻ: SEKRETNY SKŁADNIK KOREAŃSKIEJ PIELĘGNACJI. ZOBACZ JAK DZIAŁA I GDZIE JE ZNALEŹĆ!

Głównym składnikiem, z którego składa się baza pod makijaż są silikony, które przedłużają trwałość makijażu – pomagają w utrwaleniu kolejnych nakładanych na skórę twarzy warstw podkładu i pudru. Jest to szczególnie pomocne, jeśli skóra ma skłonności do nadmiernego przetłuszczania. Baza pod makijaż może przedłużyć trwałość makijażu i zapobiec warzeniu się podkładu. Ale oprócz wielu zalet, może działać niekorzystnie na skórę twarzy.

W końcu jest to kolejny nakładany kosmetyk, który dodatkowo obciąża skórę. Większość baz zawiera jakiś rodzaj polimeru i silikonu, które działają jak druga skóra, wygładzają cerę i drobne zmarszczki, ale oprócz tego zatykają pory i blokują działanie gruczołów łojowych. To, czy baza pod makijaż jest niezbędnym kosmetykiem jest kwestią indywidualną, ale jeśli zdecydujesz się na jej stosowanie, pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry. Regularnie wykonuj peelingi, zaopatrz się w szczoteczkę do czyszczenia i pamiętaj o tonizowaniu skóry i maseczkach.

ZOBACZ TEŻ: NAJGORSZE BŁĘDY W NAWILŻANIU TWARZY. NIC DZIWNEGO, ŻE KREM NIE DZIAŁA

Co o tym sądzicie?