Na pewno nieraz słyszałaś, że podróżowanie samolotem w pełnym makijażu może być szkodliwe dla skóry. Wilgotność powietrza w samolocie jest bardzo niska, co wpływa negatywnie na każdy typ cery.Istnieje jeszcze jedna ważna zasada, którą powinny kierować się kobiety podróżujące i dbające o swoją skórę w każdych okolicznościach.

Według dermatologów stosowanie kremu z filtrem w samolocie jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze, co stosowanie go na ziemi. Gdy samolot osiąga pewną wysokość, jesteś o wiele bliżej warstwy ozonowej niż zwykle. Oznacza to, że Twoje szanse na szkodliwą ekspozycję na słońce są o wiele większe, a co za tym idzie, twoja skóra jest bardziej podatna na podrażnienia.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY TWARZY LATEM, CZYLI 10 NAJLEPSZYCH KOSMETYKÓW Z FILTREM!

Możesz pomyśleć, że przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych ochronią cię okna samolotu. Nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, nie dają zupełnie nic. Większość okien samolotowych blokuje promienie UVB, ale promienie UVA nadal przenikają przez szkło.

I choć nie grozi Ci ryzyko poparzenia słonecznego lub potencjalne zachorowanie na raka skóry, promieniowanie UVB może spowodować długoterminowe uszkodzenia skóry, przyspieszyć starzenie oraz zaburzyć pigmentację.

ZOBACZ TEŻ: PIES WYKRYŁ RAKA SKÓRY. KOBIETA TWIERDZI, ŻE URATOWAŁ JEJ ŻYCIE

Co o tym sądzicie?