Czyszczenie pędzli do makijażu to jedno z tych irytujących zadań, które przeważnie odkładamy na sam koniec listy z obowiązkami. Powodem przez który często unikamy tego zadania jest długi czas suszenia. Czasami mamy wrażenie, że rozciąga się on w nieskończoność. Na całe szczęście pomysłowość internautów nie zna granic. A jeden z patentów na szybkie wysuszenie pędzli pomaga szybciej przywrócić je do stanu użyteczności.

Odkryłyśmy tajemnicę modelek. Wyszczuplanie twarzy nową metodą konturowania

Dlaczego trzeba myć pędzle do makijażu?

Chociaż czyszczenie pędzli może wydawać się pracochłonnym i angażującym zajęciem, zachowanie ich czystości jest bardzo ważne. Odpowiednia higiena minimalizuje ryzyko pojawienia się wyprysków, stanów zapalnych i podrażnień. Pędzle mają bowiem bezpośredni kontakt ze skórą. A osadzające się na włosiu zanieczyszczenia, kurz, martwy naskórek, sebum to idealne warunki dla rozwoju bakterii.

Makijaż zemsty to inspirowany księżną Dianą trend na TikToku

Jak szybko wysuszyć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu najlepiej wyczyścić przy pomocy mydła antybakteryjnego lub płynu micelarnego. Możemy zamoczyć włosie w miseczce z czystą, ciepłą wodą lub umyć akcesoria pod wodą bieżącą. Aby pędzle szybko wyschły i znów były gotowe do użycia, wystarczy zastosować prosty patent. Na pomysł wpadła jedna z użytkowniczek Reddit. Wystarczy przymocować wyczyszczone i mokre akcesoria (przy użyciu gumek do włosów) do solidnej podstawy – na przykład poręczy łóżka lub nogi biurka i skierować włosie w kierunku podłogi. W ten sposób pędzle wyschną dużo szybciej – w prosty, wygodny i higieniczny sposób.