Kobiety zaczęły malować usta co najmniej 5500 lat temu. Jedną ze starożytnych fanek kolorowych ust była sumeryjska królowa Schub-ad, która używała „białego ołowiu i pokruszonych czerwonych kamieni”. Inną starożytną królową, która lubiła „szminkę” była Kleopatra, która czerwony odcień szminki zawdzięczała karminowi —barwnikowi uzyskiwanemu z rozgniecionych owadów. Co ciekawe jest on nadal używany w wielu kosmetykach. Przez tysiąclecia jakiś rodzaj szminki lub pomadki do ust był obecny i w zależności od kultury i epoki był postrzegany przez niektórych jako amoralny, a przez innych jako wzmacniający.

Wysmarowała całą twarz szminką. Efekt? Idealny makijaż!

Prosty trik, który sprawi, że szminka nie będzie malowała zębów

Kiedy wyruszasz w świat z wybraną pomadką, chcesz czuć się pewnie i pięknie. Nie chcesz mieć tego niepokojącego uczucia z tyłu głowy, że możesz mieć szminkę na zębach. Istnieją sposoby na utrzymanie szminki tam, gdzie jej miejsce. Po pierwsze zanim odejdziesz od lustra, upewnij się, że szminka pozostanie na twoich ustach i nie skończy na zębach. Jak to zrobić? Zaraz po zakończeniu nakładania szminki włóż palec wskazujący do ust, zamknij usta i wyciągnij palec. Szminka, która najłatwiej mogła znaleźć się na twoich zębach, jest teraz na twoim palcu.

Zamiast triku z palcem możesz również osuszyć usta chusteczką. Wizażystka Florrie White, która pracowała z celebrytami, takimi jak Rosie Huntington-Whiteley, jest fanką techniki palca wskazującego w celu ochrony perłowych bieli przed szminką. Powiedziała Good Housekeeping , że prawdopodobną przyczyną zabrudzenia zębów szminką jest nałożenie zbyt dużej ilości szminki. White sugeruje używanie konturówki do ust na całych ustach, a nie tylko wzdłuż linii warg. „Konturówka do ust jest świetnym podkładem pod pomadkę” — wyjaśniła White — „a ponadto zużyjesz mniej szminki”. Aby uzyskać kolejną potencjalną warstwę do ochrony zębów, możesz rozprowadzić odrobinę wazeliny na zębach przed nałożeniem szminki, aby chronić je przed kolorem.

Paulina Smaszcz opowiedziała, kim jest jej nowy partner! „To obcokrajowiec w moim wieku”