Piękne, podkręcone rzęsy są idealnym wykończeniem każdego makijażu. Wyglądają niezwykle zmysłowo! Taki efekt może zapewnić nam zarówno dobry tusz do rzęs, jak i zalotka lub połączenie tych dwóch. Co jednak zrobić, jeśli nie masz pod ręką zalotki, a pragniesz wykonać przepiękny, pełny makijaż? Genialny i szybki trik makijażowy! Wystarczy, że użyjesz… małą łyżeczkę.

Wyjątkowy sposób na demakijaż – w Rossmannie trwa genialna promocja na balsam do demakijażu. Teraz kupisz go o wiele taniej!

Piękne rzęsy

Długie i podkręcone rzęsy to marzenie większości z nas. Uwielbiamy ten efekt, który w makijażu jest swego rodzaju kropką nad i. Bardzo dużo osób żartuje nawet, że piękne rzęsy naprawią wszystkie błędy w makijażu oka. I musimy przyznać rację – pełen wachlarz rzęs odwraca uwagę od słabiej rozblendowanego cienia do powiek! Jeśli chcesz uzyskać efekt podkręconych, długich rzęs, zazwyczaj sięgasz po zalotkę i dobry tusz do rzęs. Co jednak zrobić, jeśli brakuje Ci tego pierwszego? Podpowiadamy szybki trik makijażowi, który możesz zastosować w każdym momencie. Wystarczy, że sięgniesz po łyżeczkę od herbaty.

Ten puder transparentny świetnie utrwala makijaż i wygładza cerę. Teraz kupisz go w promocji!

Trik makijażowy: zastąp zalotkę łyżeczką

Jak podkręcić rzęsy przy pomocy łyżeczki? To bardzo proste! Zacznij od rozgrzania łyżeczki. Możesz zrobić to albo suszarką albo trzymając łyżeczkę nad parującym wrzątkiem. Zanim przyłożysz ją do oka, sprawdź koniecznie, czy nie jest zbyt gorąca! Jeśli temperatura jest w porządku, przyłóż łyżeczkę wypukłą częścią do umalowanych wcześniej rzęs i przytrzymaj ją palcami przez kilka sekund. Pod wpływem temperatury rzęsy podkręcą się, co sprawi, że będą wyglądały na o wiele dłuższe! Ten sposób pozwoli Ci uzyskać efekt podobny do zalotki. Na dodatek możesz go wykorzystać w każdym miejscu, więc sprawdzi się na przykład podczas wyjazdów, gdy zapomnisz spakować swoją zalotkę. Wypróbowałyście już kiedyś podobny trik? A może macie swoje sprawdzone sposoby, które pozwalają zastąpić zalotkę?