Zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy Twój poranny makijaż zniknął gdzieś pomiędzy pierwsza, a drugą kawą? Niestety czasem pomimo najszczerszych chęci – podkład, szminka i tusz do rzęs po prostu nie chcą współpracować. Jako redaktorki beauty postanowiłyśmy znaleźć na to sposób. Z pomocą przyszedł Instagram, tutoriale, maile i spotkania z makijażystami – zebrałyśmy wszystkie cenne wskazówki, by stworzyć coś w rodzaju mini przewodnika. Te niewielkie zmiany w sposobie nakładania makijażu mogą zrobić naprawdę zdziałać cuda

ZOBACZ TEŻ: ROZPRAW SIĘ Z PRZEBARWIENIAMI I ZACZERWIENIENIEM SKÓRY. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK

Pierwsza zasada brzmi: używaj kremowych konsystencji, aby uzyskać naturalny wygląd w ciągu dnia. Makijażyści często polecają ten prosty trik, ponieważ wszystkie kosmetyki do makijażu – cienie, bronzery, róże do policzków w kremie są mniej kłopotliwe i wyglądają bardziej naturalnie niż formuły w proszku.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej naturalny wygląd i przedłużyć trwałość makijażu – zamocz swój beauty blender w wodzie różanej przed nałożeniem podkładu. Ten trik sprawdza się genialnie – nie tylko na dłużej utrzymuje podkład na swoim miejscu, ale też zapewnia skórze dodatkowe nawilżenie.

Pożegnaj cienie pod oczami raz na zawsze, dzięki tej prostej sztuczce – następnym razem, gdy będziesz nakładać korektor pod oczy zrób to trochę inaczej. Nałóż odrobinę na dłoń aby go ogrzać i nanieś na skórę małym, puszystym pędzelkiem do cieni. Rób to delikatnie, kulistymi ruchami – w ten sposób nigdy nie przesadzisz z ilością i uzyskasz gładszy, bardziej trwały efekt.

ZOBACZ TEŻ: OTO WSZYSTKIE KOSMETYKI UŻYTE PODCZAS POKAZU VICTORIA’S SECRET FASHION SHOW 2018

Wypróbuj jedne z najmodniejszych trendów w makijażu, bez wydawania fortuny na kolejne kosmetyki. Po prostu nałóż na powieki płynną szminkę, a potem dodaj jeszcze odrobinę na usta. Szybko, prosto i ekonomicznie.

Wypróbujecie?