Zupełne zrezygnowanie z korektora byłoby chyba niemożliwe. To pierwszy kosmetyczny ratunek na niedoskonałości skóry – zarówno te, z którymi próbujemy walczyć od lat, jak i niespodziewane wypryski. Ale chyba nadszedł czas, by nieco bardziej zagłębić się w temat kolorowych korektorów.

To prawda, że niektóre z nich mają prawdziwą moc usuwania fioletowych sińców pod oczami i jaskrawoczerwonych pajączków na policzkach. Ale co tak naprawdę oznacza cała paleta? Oto szybki przewodnik, który pomoże rozstrzygnąć tę zagadkę.

ZOBACZ TEŻ: INTERNAUCI OSZALELI NA PUNKCIE KOREKTORA, KTÓRY WYGLĄDA JAK MODEL OD PROJEKTANTA

Kolorowe korektory mają za zadanie ukrycie drobnych niedoskonałości skóry, takich jak zaczerwienienia, podrażnienia i przebarwienia.

Większość drobnych problemów z kolorytem skóry można opanować za pomocą podkładu, ale jeśli szukasz czegoś, co dobrze zakryje wszystkie niedoskonałości to korekcja kolorami da najlepszy efekt.

Jeśli nie wiesz jaki kolor będzie najlepszy na Twój problem – skorzystaj z prostej zasady koła barw. Odcienie, które są do siebie przeciwstawne redukują lub minimalizują dany problem skóry.

Zielony

Kolor zielony redukuje skrajne zaczerwienienia, takie jak wypryski, blizny, ślady po trądziku.

Żółty

Odcień ten koryguje drobne różowe odbarwienia i łagodne czerwone odcienie na skórze. Żółty dobrze sprawdzi się do złagodzenia pękających naczynek, szczególnie wokół nosa i ust.

Różowy

Koryguje żółte i zielone odcienie, rozjaśnia oliwkową, ziemistą i zmęczoną skórę.

ZOBACZ TEŻ: OTO KIEDY KOREKTOR JEST CI POTRZEBNY BARDZIEJ NIŻ JAKIKOLWIEK INNY KOSMETYK

Czerwony, pomarańczowy i brzoskwiniowy

Ciemne plamy na skórze? W zależności od karnacji wybierz jeden z tych trzech kolorów. Cienie pod oczami i przebarwienia (również posłoneczne) – na te problemy wybierz czerwień, pomarańcz lub lżejsza brzoskwinię.

Fioletowy i niebieski

Kolory te neutralizują żółte i pomarańczowe barwy. Korygują nadmiernie pomarańczowy odcień skóry, np. kiedy przesadzimy z samoopalaczem.

Co Wy na to?