Szminka jest najszybszym sposobem na zmianę wyglądu. To, w jaki sposób ją stosujesz, ma ogromny wpływ na całość makijażu. Nieodpowiednia aplikacja szminki może sprawić, że Twoja cera będzie wyglądała matowo i staro.

Przemalowanie
Kobiety często przerysowują usta, a ciemny obrys ust może postarzać. Surowy wygląd zwłaszcza w przypadku starszych kobiet, podkreślony mocną konturówką nie ma szans wyglądać dobrze. Skup się na makijażu oczu i postaraj się używać mniej konturówki. Pomadki powinny mieć delikatną teksturę i kolor. Nadal możesz nosić klasyczne, odważne czerwienie, ale ich tekstura powinna być o wiele lżejsza.

ZOBACZ TEŻ: NIE ZGADNIECIE, DO KOGO NALEŻY TA OGROMNA KOLEKCJA SZMINEK!

Korzystanie z niewłaściwej konturówki
Niewłaściwy kolor kredki do ust to gigantyczny błąd. Lekkie, brzoskwiniowe i naturalne konturówki pasują do wielu odcieni skóry. Moda na ciemne konturówki, niemające nic wspólnego z kolorem szminki już dawno przeminęła.

Zbyt sucha formuła
Na rynku wciąż istnieją płynne szminki, które są gwarantem perfekcyjnego zmatowienia. Niestety znakomita większość kobiet potrzebuje szminek nawilżających. Wybieraj produkty, które sprawiają wrażenie „wilgotnych ust”. Unikaj odcieni, które powodują, że usta stają się kredowe.

Pomijanie koloru skóry
Kobiety o jasnych odcieniach skóry powinny unikać głębokich odcieni jagodowych. Powinny unikać wszystkiego, co ma zbyt wiele tonów niebieskich. Wybieraj bardziej miękkie, brzoskwiniowe kolory lub czerwienie. Kobiety o ciemniejszych odcieniach skóry mogłyby wyglądać fantastycznie, nosząc jeden z głębszych, ciemniejszych odcieni.

ZOBACZ TEŻ: 5 ZNIENAWIDZONYCH PRZEZ WEGAN SKŁADNIKÓW SZMINEK. NIE UWIERZYSZ, JAK POWSTAJĄ!

Pomijanie testu przed kupnem
Znalezienie odpowiedniego koloru polega na metodzie prób i błędów. Zanim kupisz szminkę, zawsze staraj się sprawdzić kolor. Nawet z tyłu dłoni. Nie bój mieszać odcieni, nawet wyraźny ciemny kolor ust może wyglądać lepiej, jeśli najpierw nałożysz jasnoróżowy kolor.

Pomijanie balsamu
Kiedy na zewnątrz jest coraz zimniej, usta stają się coraz bardziej wysuszone. Używanie balsamu ust to podstawa makijażu! Balsam powinien się wchłonąć. Dopiero wtedy należy nałożyć wybraną przez Ciebie szminkę. W przeciwnym wypadku makijaż ust się rozmaże. To pewne.